Unici na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach

Krzysztof Bańczyk startujący w kategorii 71 kg wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym.

Drugi z zawodników reprezentujących Miejski Klub Zapaśniczy Unia Racibórz na zawodach w Poznaniu (27 – 28.05), Arkadiusz Gucik zajął piąte miejsce w wadze 66 kg. W decydującej walce o trzecie miejsce Bańczyk nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Marcina Babieja z Cementu – Gryf Chełm. Jak mówi trener Ryszard Wolny, mistrz olimpijski z Atlanty – Krzysiek Bańczyk zrobił to co do niego należało, czyli zdobył kolejny medal mistrzowskiej imprezy, chociaż miał nawet szansę by wystąpić w finale. Natomiast drugi z naszych zawodników, Arek Gucik główny faworyt do wygrania swojej kategorii wagowej startował z kontuzją, przez co nie mógł zaprezentować pełni możliwości. Uraz żeber tym razem okazał się mocniejszy od przeciwników – dodaje trener Wolny.