WFOŚiGW w Katowicach dofinansował utworzenie dwóch kolejnych "Zielonych pracowni". Uroczyste otwarcie miało miejsce tuż przed wakacjami.
Dzięki wsparciu WFOŚiGW uczniowie Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach mogą się cieszyć nową, w pełni wyposażoną salą biologiczną. Dzięki dotacji wyremontowano klasę (m.in. wymieniono oświetlenie na energooszczędne), zakupiono ławki, krzesła, biurko dla nauczyciela, szafy i gabloty, a przede wszystkim zaopatrzono ją w zestawy mikroskopów z preparatami, laptop, projektor, tablicę interaktywną i wizualizer oraz zestawy pomocy dydaktycznych. Oprócz atrakcyjnych lekcji biologii, chemii i fizyki, w pracowni mają się odbywać rozmaite pokazy i happeningi. Symbolem nowych możliwości, które pojawiają się przed uczniami jest drzewo stworzone z materiałów ekologicznych – oznaczające życie, wzrost i siłę. Podczas otwarcia sali, które odbyło się 20 czerwca, nauczycielom i gimnazjalistom towarzyszyli Agnieszka Siemińska, zastępca prezesa Funduszu w Katowicach oraz Grzegorz Brzoska, wiceprezydent Mysłowic.
Następnego dnia, tym razem w Będzinie, oddano do użytku trzy ekopracownię. Od września będą się w nich uczyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 i Gimnazjum nr 1. W uroczystości wzięli udział Agnieszka Kostempska, zastępca prezesa WFOŚiGW i prezydent miasta, Łukasz Komoniewski. Agnieszka Kostempska podkreślała, że nowoczesne pomoce dydaktyczne w atrakcyjny sposób pomagają rozwijać świadomość ekologiczną wśród najmłodszych.
"Zielona Pracownia" to konkurs, którego celem było utworzenie ekologicznych klas służących nauczaniu biologii, geografii, ekologii, chemii czy fizyki. Z wnioskiem o dofinansowanie wystąpiły 53 jednostki, z których 24 uzyskały wsparcie w wysokości 780 000 złotych.
"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".
————————————————
Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:
/kc/