
We wrześniu 2007 roku Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu obchodzić będzie sześćdziesięciolecie swojego istnienia. Uroczystości związane z obchodami 60 – lecia Zespołu Szkół Mechanicznych odbędą się 29 września.
Z tej okazji organizatorzy planują:
– o godz. 9.00 uroczystą mszę świętą, sprawowaną przez księży – absolwentów szkoły w kościele pw. św. Jana Chrzciciela na Ostrogu,
– po mszy uroczysty przemarsz z kościoła na ulicę Chopina,
– ok. godz. 11.00 akademię w Raciborskim Centrum Kultury,
– w godzinach 14.00 – 17.00 zwiedzanie szkoły,
– o godz. 17.00 spotkanie absolwentów – biesiadę w sali sportowej OSIR (obok RaFaKo).




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


