
Lada moment przekwitną, więc choć pogoda nie zachęca do wycieczek, warto, choćby pod parasolem w wiosennych barwach, przejść się na spacer szlakiem magnolii.
- reklama -

Magnolie – potężne drzewa – jak to przy starym szpitalu – i maleńkie krzaczki. Z grubymi pąkami, z pojedynczymi płatkami i malownicze – jakby przysiadły tu na chwilę motyle. Białe, liliowe, różowe. W tym roku zakwitły nieco później niż w roku poprzednim i w zależności od pogody utrzymają kwiaty jeszcze przez tydzień.

/BSp/
- reklama -





![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)







![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







![PTTK Racibórz na Europejskim Tygodniu Turystyki Rowerowej w Holandii [ZDJĘCIA] PTTK Racibórz na Europejskim Tygodniu Turystyki Rowerowej w Holandii](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz.jpg)
