Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IV Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz 26 sierpnia. Pobiegną dla Natalki

26 sierpnia 2018 09:00 - 11:00

IV Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz - trwają zapisy

Biegacze, którzy wystartują na zaledwie 2-kilometrowej trasie, wesprą 10-letnią Natalkę, która od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. W biegu może uczestniczyć każdy, kto chce pomóc potrzebującym. Koszt wpisowego to jedyne 20 zł.

Biegacze, którzy co roku starują w półmaratonie oraz wiele innych osób, dla których pomoc drugiemu człowiekowi nie jest obojętna, chętnie i licznie uczestniczą w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Pokonując wymagany dystans wspierają dzieci z Raciborza. W tym roku – wsparcie od zawodników otrzyma 10-letnia Natalka, która od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

IV Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz: Natalka Kwiatkowska

Co trzeba zrobić, żeby wesprzeć 10-latkę? Wystarczy wykupić numer startowy i wystartować w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bramka do zapisów już otwarta.

Dystans jest niewielki – można go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Trzeba mieć tylko ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Start przewidziano o godz. 9.00, z bieżni stadionu miejskiego przy ul. Zamkowej. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg.

Dla mniejszych dzieci, dla których 2 km to jeszcze trochę dużo, na bieżni stadionu zorganizowany zostanie Charytatywny Kids Run (ok 200m), z pakietami startowymi oraz medalami. Zapisy na ten bieg odbywać się będą w sobotę (25.08) i w niedzielę (26.08) w Biurze Zawodów. Limit miejsc wynosi 200. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości.

—————-

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA.

Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

Szczegóły dotyczące IV RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdziecie tutaj.

publ. /k/

Szczegóły

Data:
26 sierpnia 2018
Czas:
09:00 - 11:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce

Stadion OSiR-u
ul. Zamkowa
Racibórz,śląskie47-445Polska
+ Google Map

– reklama –