XIV Raciborski Festiwal Średniowieczny 14-16 czerwca

Gród Średniowieczny w Raciborzu Markowicka 22, Racibórz, śląskie, Poland

W dniach 14-16 czerwca w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym przy Arboretum Bramy Morawskiej odbędzie się XIV Raciborski Festiwal Średniowieczny. Obozowisko, w którym zamieszka blisko ośmiuset odtwórców historii wczesnego średniowiecza, kilkadziesiąt kramów oferujących wyroby rzemieślnicze, potyczki i bitwy prawdziwych średniowiecznych wojów, pokazy, warsztaty, koncerty czy atrakcje dla najmłodszych – to tylko część programu. Szczegóły na plakacie poniżej, wstęp wolny.

Free

XIII Gala Zespołu Tanecznego Skaza w Raciborskim Centrum Kultury 15-16 czerwca

Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz, Śląskie, Polska

15 i 16 czerwca o godz. 17:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na XIII Galę Zespołu Tanecznego Skaza, która w tym roku wraca do czerwcowego rytmu podsumowania sezonu. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasach RCK i na www.biletyna.pl (sobota: https://biletyna.pl/event/view/id/431494, niedziela: https://biletyna.pl/event/view/id/431495). Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

20zł

Konferencja „ESG – transformacja czy katastrofa? Przedsiębiorczość w czasach ESG i zrównoważonego rozwoju” na Zamku Piastowskim w Raciborzu 17 czerwca

Zamek Piastowski w Raciborzu ul. Zamkowa 2, Racibórz, śląskie, Polska

17 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się konferencja "ESG – transformacja czy katastrofa? Czyli przedsiębiorczość w czasach zrównoważonego rozwoju i ESG". W tej trakcie poruszone zostaną kluczowe tematy związane z CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu), ESG (Environmental, Social, Governance), emisjami, energią, opłatami środowiskowymi oraz komunikacją ESG. Omówione zostanie również, jak przedsiębiorstwa mogą realizować działania społeczne i jak zmiany prawne wpływają na ich działalność.

Free

Ognisko integracyjne dla organizacji pozarządowych w Raciborzu 19 czerwca

Gród Średniowieczny w Raciborzu Markowicka 22, Racibórz, śląskie, Poland

19 czerwca o godz. 18:00 w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym (ul. Markowicka 17, Racibórz) odbędzie się ognisko integracyjne dla organizacji pozarządowych. Spotkanie będzie okazją do bliższego poznania się, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów. – Integracja odbywać będzie się w nieformalnej atmosferze, bez koszul i szpilek. Chcemy wymienić z wami doświadczenia i pomówić o problemach i bieżących zadaniach. Zapraszamy nie tylko pojedynczych przedstawicieli organizacji – przyjdźcie w jak największym gronie, żeby poznać się i wymienić nie tylko wizytówkami, ale i doświadczenia i przemyśleniami. Średniowieczny Gród i ognisko będą sprzyjać wzajemnym rozmowom. Podczas spotkania omówimy także plany na najbliższe miesiące oraz porozmawiamy o oczekiwaniach, jakie mamy w naszej nowej rzeczywistości – zachęcają organizatorzy – Przedsiębiorczy Racibórz.

Free

Odra SUP Cup. Festiwal SUP i rekreacji wodnej w Raciborzu 21-23 czerwca

Bulwary Nadorzańskie w Raciborzu Plac Mostowy, Racibórz, śląskie, Poland

21-23 czerwca w Raciborzu będzie miało miejsce wydarzenie pod nazwą Odra SUP Cup. Będą to nie tylko same regaty, ale również wiele dodatkowych wydarzeń w całym mieście. Zaplanowana podczas Festiwalu Górnej Odry impreza dostarczy entuzjastom paddleboardingu i sportów wodnych mieszankę ducha rywalizacji i festiwalowej zabawy. Na widzów i kibiców czekają niezapomniane wrażenia, a dla amatorów, młodzieży i dzieci mnóstwo ciekawych sportowych atrakcji.

Free

„Migawki z przeszłości”. Racibórz na fotografiach Jerzego Reżnego w Muzeum w Raciborzu od 21 czerwca

Muzeum w Raciborzu ul. Gimnazjalna 1, Racibórz

Muzeum w Raciborzu zaprasza na nową wystawę czasową pt. "Migawki z przeszłości". Zaprezentowane zostaną na niej fotografie z lat 60. i 70. XX w. autorstwa Jerzego Reżnego (1932-2017). Pochodził on z Borucina, ale całe życie związany był z Raciborzem. Większość swojego zawodowego życia spędził w szkole dla głuchych, gdzie pracował jako wychowawca. Fotografia była jedną z jego życiowych pasji, robił zdjęcia nie tylko dla celów prywatnych, ale także dla gazet: "Trybuny Opolskiej", "Nowin Rybnickich" czy "Dziennika Zachodniego".

Free

Spływ kajakowo-rowerowy z Raciborza do Grzegorzowic 22 czerwca

Przystań kajakowa w Raciborzu Park Zamkowy, Racibórz, śląskie, Polska

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaprasza na spływ kajakowo-rowerowy do Grzegorzowic, który odbędzie się 22 czerwca podczas jubileuszowych XXV Pływadeł pod hasłem "Unia lat 20 ma, a Ty załóż smoking i kapelusz na srebrny pływadeł jubileusz" podczas Festiwalu Krainy Górnej Odry. Startu spływu o godz. 11:00 z przystani kajakowej w Raciborzu.

50zł

XIX Rajd Rowerowy „Przyjazna granica – Silesia Tour” 28-30 czerwca

Plac Długosza w Raciborzu Jana Długosza, Racibórz, śląskie, Polska

Oddział PTTK w Raciborzu, Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK w Raciborzu oraz Urząd Miasta w Raciborzu zapraszają do udziału w XIX rajdzie rowerowym „Przyjazna granica – Silesia Tour”, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca.
Spotkanie uczestników rajdu będzie miało miejsce na pl. Długosza o godz. 7:15. Następnie uczestnicy pokonają ok. 80 km trasą: Racibórz – Opawa – Hradec nad Moravici – Podhradi – Mokrinky. Po noclegu wyjadą na trasę wokół zbiornika wodnego Krużberk (ok. 40 km), a trzeciego dnia pokonają trasę powrotną do Raciborza.

300zł – 330zł

– reklama –