Warsztaty dla dzieci w raciborskiej bibliotece w lipcu i sierpniu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

Biblioteka w Raciborzu zaprasza na wakacyjne warsztaty. 1 lipca startuje letnia szkoła programowania LEGO przy wykorzystaniu zestawów WeDo 2.0, warsztaty odbędą się w dwóch blokach. Po raz pierwszy w bibliotece będą miały miejsce warsztaty ClassVR – wirtualne laboratorium przedmiotowe, które przeniosą uczestników do takich miejsc jak Bora-Bora i pozwolą skoczyć ze spadochronem. Dla fanów tradycyjnego rękodzieła biblioteka przygotowała coś specjalnego – warsztaty tworzenia motanek, słowiańskich laleczek. Wszystkie warsztaty odbędą się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Zamkowe wakacje w siodle w Raciborzu w lipcu i sierpniu

Zamek Piastowski w Raciborzu ul. Zamkowa 2, Racibórz, śląskie, Polska

Startują "Wakacje w Powiecie Raciborskim". Na Zamku Piastowskim upłyną ona pod znakiem spotkań z końmi oraz zawodów hobby horse.
Hobby Horse, czyli koniki na patyku, to oryginalna zabawka, która daje dużo radości, a dla wielu jest pasją. W regionie zdobywa coraz więcej młodych miłośników. Zamek Piastowski i Powiat Raciborski zapraszają wszystkie dzieci na pięć spotkań z hobby horse: 9, 16 i 23 lipca oraz 6 i 13 sierpnia w godz. od 10:00 do 12:00. Będzie też sporo innych atrakcji – oprowadzanki na koniach (kucyk i koń mały), zagroda alpak, stoiska edukacyjne z uprzęży konnych do jazdy w siodle i zaprzęgu, przejażdżki bryczką lub wozem.

Free

Kanikuły w bibliotece. Warsztaty słowiańskich laleczek i wakacyjne spotkanie kafejki językowej w lipcu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

Biblioteka w Raciborzu zaprasza do zapoznania z się ofertą skierowaną w szczególności do ukraińskiej społeczności mieszkającej w Raciborzu. 15 lipca Nina Burnevich, ukraińska artystka z Kijowa, przyjedzie do Raciborza na warsztaty tworzenia motanek, a 20 lipca odbędzie się wakacyjne spotkanie kafejki językowej, czyli miejsca przyjaznej nauki języka polskiego. Wydarzenia odbędą się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Free

Noc z Andersenem w raciborskiej bibliotece 19 lipca

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, Polska

19 lipca raciborska biblioteka zaprasza dzieci do wyjątkowej okazji spędzenia nocy między bibliotecznymi regałami. W tym roku młodzi czytelnicy będą się bawili w towarzystwie Doktora Dolittle i jego zwierząt. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 19 lipca o godz. 19:00 i potrwa do sobotniego poranka 20 lipca do godz. 8:00. Udział jest bezpłatny.

Free

Festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim 19-20 lipca

Stadion Miejski w Wodzisławiu Śląskim Bogumińska 8, Wodzisław Śląski, śląskie, Poland

W dniach 19-20 lipca w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się 21. edycja festiwalu "Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi". To jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie. Przez lata domeną festiwalu była muzyka reggae, lecz z roku na rok otwiera się on na inne gatunki muzyczne. 20 lipca na głównej scenie wystąpią: Paktofonika, Paluch, Tabu, Vavamuffin, Roots Soldiers, Bethel oraz Cheeba DrLove Slaveah. Dzień wcześniej organizatorzy zapraszają do plażowej strefy soundsystemowej, która będzie rozgrzewką przed sobotnimi koncertami live. Piątkowa impreza jest darmowa.

50zł

Otwarcie wystawy „Różnorodność kulturowa w bajkach i animacjach” w Muzeum w Raciborzu 19 lipca

Muzeum w Raciborzu ul. Gimnazjalna 1, Racibórz

19 lipca o godz. 18:00 w Muzeum w Raciborzu przy ul. Gimnazjalnej 1 odbędzie się otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Różnorodność kulturowa w bajkach i animacjach” ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Podczas wydarzenia prezentowane będą nierekonstruowane filmy rysunkowe „Reksio dobroczyńca” i „Brzydkie kaczątko”. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach akcji „Lato w Mieście”.

Free

Tajemnica przejścia pod Odrą i nocne zwiedzanie Zamku Piastowskiego 19 lipca

Zamek Piastowski w Raciborzu ul. Zamkowa 2, Racibórz, śląskie, Polska

19 lipca o godz. 20:00 rozpocznie się nocny spacer po Zamku Piastowskim w Raciborzu. Rozpocznie się o godz. 20:00 krótką prelekcją poświęconą tajemniczemu przejściu pod Odrą oraz zejściu do podziemi baszty.
– Od lat krążą legendy o tajemniczym tunelu prowadzącym z zamku na Ostrogu do dawnego klasztoru dominikanek. W latach 80. XX w. odkryto słynną mapę Schneidera, na której zaznaczono przebieg tego tunelu. Czy tunel rzeczywiście istniał? Jakie miał znaczenie? Czy mógł przetrwać do dzisiejszych czasów? Na te pytania odpowie wicedyrektor zamku Grzegorz Wawoczny, znany autor licznych książek poświęconych historii Śląska. Będzie też niespodzianka w śląskim klimacie – zapowiadają organizatorzy.

9zł – 18zł

Akcja sprzątania Odry w Raciborzu 20 lipca

Park Zamkowy w Raciborzu Zamkowa, Racibórz, śląskie, Poland

20 lipca w Raciborzu odbędzie się akcja sprzątania Odry. Celem będzie uprzątnięcie możliwie jak największej ilości odpadów pochodzenia nienaturalnego – wzdłuż linii brzegowej rzeki Odry na wyznaczonym odcinku oraz w miejscu dzikiego wysypiska. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni niezbędny do przeprowadzenia akcji sprzęt w postaci worków na odpady, rękawic ochronnych itp.

Free

– reklama –