Wydarzenia
-
-
V Konkurs Pięknego Pisania i Kaligrafii Artystycznej dla dorosłych w raciborskiej bibliotece 11 maja
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu Kasprowicza 12, Racibórz, śląskieMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza do udziału w V Konkursie Pięknego Pisania i Kaligrafii Artystycznej dla dorosłych. Wydarzenie skierowane jest do osób pełnoletnich, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w zakresie starannego i estetycznego pisma oraz zmierzyć się o tytuł mistrza kaligrafii.
Bezpłatne -
Jarmark na Granicy w Chałupkach 16-17 maja
Stare przejście graniczne Chałupki – Bohumín Chałupki – BohumínW połowie maja w Chałupkach odbędzie się jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń dla miłośników staroci i przedmiotów z historią. W dniach 16–17 maja przy dawnym przejściu granicznym zaplanowano kolejną edycję Jarmarku na Granicy, który od lat przyciąga wystawców, kolekcjonerów i osoby poszukujące niepowtarzalnych przedmiotów.
Wydarzenie organizowane jest w formule otwartego targu staroci, gdzie można znaleźć różnorodne przedmioty – od mebli, zegarów i porcelany po książki, płyty, militaria czy drobne bibeloty o kolekcjonerskiej wartości. Jarmark stanowi okazję nie tylko do zakupów, ale także do spotkań z pasjonatami historii i przedmiotów z minionych epok. Często można tam trafić na unikatowe przedmioty, które zyskują nowe życie w rękach kolekcjonerów lub miłośników stylu vintage.Bezpłatne -
-
„Bieg na Piątkę po Powiecie Raciborskim” w Sławikowie 7 czerwca
Ruiny pałacu w Sławikowie Parkowa 8, Sławików, śląskie, PolandPowiatowe Centrum Sportu w Raciborzu zaprasza do udziału w nowym wydarzeniu sportowym pod nazwą „Bieg na Piątkę po Powiecie Raciborskim”. To cykl ośmiu biegów, które będą organizowane kolejno w gminach powiatu raciborskiego. Zgodnie z założeniami w ciągu roku odbędą się co najmniej dwa biegi.
Każdy z biegów będzie miał dystans 5 km, wydarzenie jest więc skierowane zarówno do osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, jak i bardziej doświadczonych zawodników. Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzyma medal, który będzie stanowił część większej całości. Podobną ideę zastosowano w przypadku numerów startowych, które po zakończeniu całego cyklu będą tworzyć jedną kolekcjonerską serię.Bezpłatne
– reklama –




![Raciborski spektakl w drugim etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Przeznieksztalcenia.jpg)

![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)

![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/odrarium-raciborz.jpg)


![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




