Cały dzień

XIV Raciborski Festiwal Średniowieczny 14-16 czerwca

Gród Średniowieczny w Raciborzu Markowicka 22, Racibórz

W dniach 14-16 czerwca w Raciborskim Grodzie Średniowiecznym przy Arboretum Bramy Morawskiej odbędzie się XIV Raciborski Festiwal Średniowieczny. Obozowisko, w którym zamieszka blisko ośmiuset odtwórców historii wczesnego średniowiecza, kilkadziesiąt kramów oferujących wyroby rzemieślnicze, potyczki i bitwy prawdziwych średniowiecznych wojów, pokazy, warsztaty, koncerty czy atrakcje dla najmłodszych – to tylko część programu. Szczegóły na plakacie poniżej, wstęp wolny.

Free
W trakcie realizacji

XIII Gala Zespołu Tanecznego Skaza w Raciborskim Centrum Kultury 15-16 czerwca

Raciborskie Centrum Kultury Raciborskie Centrum Kultury, Racibórz

15 i 16 czerwca o godz. 17:00 Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na XIII Galę Zespołu Tanecznego Skaza, która w tym roku wraca do czerwcowego rytmu podsumowania sezonu. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasach RCK i na www.biletyna.pl (sobota: https://biletyna.pl/event/view/id/431494, niedziela: https://biletyna.pl/event/view/id/431495). Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

20zł

Intronizacja Króla Kurkowego 2024 w Muzeum w Raciborzu

Muzeum w Raciborzu ul. Gimnazjalna 1, Racibórz

16 czerwca o godz. 12:00 Muzeum w Raciborzu zaprasza na widowisko historyczne "Intronizacja Króla Kurkowego 2024".
Bractwa kurkowe powstawały w średniowieczu. Były one organizowane przez mieszczan, którzy ćwiczyli strzelanie z kuszy jedynego wówczas dostępnego uzbrojenia. Celem była obrona miasta. Z czasem te grupy przekształciły się w organizacje zwane bractwami strzeleckimi lub bractwami kurkowymi. Bractwa traktowały strzelanie jako sport, ale także jako przysposobienie do działań obronnych swojego miasta. Wraz z postępem w rozwoju uzbrojenia bractwa zaczęły stosować rusznice, muszkiety, a później karabiny, a także broń krótką.

Free

– reklama –