
Kolędowanie poprowadziła tradycyjnie rodzina Michalaków. W repertuarze znalazły się najpopularniejsze kolędy i pastorałki.
18 stycznia jak co roku w bibliotece w Ocicach organizowano wspólne kolędowanie we współpracy z członkami Polskiego Związku Emerytów – Koło Ocice.
Kolędowanie poprowadziła tradycyjnie rodzina Michalaków, która – jak relacjonuje biblioteka – zachwyciła grą na licznych instrumentach i pięknym śpiewem. W repertuarze znalazły się m.in. najpopularniejsze kolędy, takie jak „Cicha Noc”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Bóg się rodzi”. Nie zabrakło pastorałek, jak „Jam jest Dutka”, czy popularnej piosenki „Świeć gwiazdeczko”. W tym roku natomiast przebojem na bis była pastorałka „Północ już była”, zaśpiewana przez Franka Michalaka.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)



