X Raciborskie Dni Urody na Zamku Piastowskim 13 marca

Na uczestników będą czekały różnorodne atrakcje: wykłady i warsztaty, bezpłatne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, masaże oraz konsultacje.
13 marca w godz. 11:00-16:00 w Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się X Raciborskie Dni Urody. Wydarzenie, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu, będzie poświęcone aktualnym trendom w kosmetologii i pielęgnacji skóry oraz nowoczesnym metodom terapii estetycznych.
W programie znalazły się wykłady i prezentacje przygotowane przez ekspertów z branży beauty. Uczestnicy poznają zagadnienia związane z dotlenieniem i rozświetleniem skóry narażonej na działanie zanieczyszczeń miejskich i nowoczesne terapie OXY GLOW. Zaplanowano także pokaz makijażu „Glow Queen”, podczas którego zaprezentowane zostaną techniki pozwalające uzyskać efekt promiennej, świetlistej cery. Przedstawiona zostanie metoda Bloomea określana jako bezbolesne modelowanie skóry, a także tematyka długofalowego planowania terapii z wykorzystaniem peptydów jako alternatywy dla bardziej inwazyjnych zabiegów.
Część praktyczna obejmie warsztaty z automasażu i jogi twarzy oraz prezentacje nowoczesnej aparatury wykorzystywanej w placówce. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z działaniem urządzeń do terapii LED, endermologii i presoterapii, a także zobaczyć analizator skóry twarzy oraz kamerę trychologiczną.
Podczas wydarzenia przewidziano bezpłatne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające wykonywane na twarz, szyję, dekolt i dłonie, a także masaże pleców oraz konsultacje fizjoterapeutyczne.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/
– reklama –






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo-100x70.jpg)

![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)