Festiwal Ekologiczny – dzień drugi

0

5- tego czerwca minął kolejny dzień II- go Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza. Kolejny dzień warsztatów artystyczno- ekologicznych oraz dzień, w którym odbył się Festyn Ekologiczny dla szkół upamiętniający rocznicę uzyskania Certyfikatu Zarządzania środowiskowego ISO 14001.


Już od 10.00 rano na raciborskim rynku prezentowały swoje występy przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Festyn rozpoczął się od prezentacji Przedszkola nr 15 i Przedszkola nr 24 z Oddziałem Integracyjnym i Specjalnym a zakończył się rewią mody ekologicznej. Szkoły zaprezentowały również swoje stoiska, w których uczniowie rozdawali materiały zachęcające raciborską społeczność do troski o środowisko. Ekoalarm w SP nr ! Ziemia może żyć bez nas a my bez niej nie…, my należymy do ziemi! – brzmiały hasła na ulotkach.O godzinie 20.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu odbył się recital Patrycji Zisch i Dawida Koczy, ubiegłorocznych laureatów I OFEPiW. Jak zaznaczyła pani Elżbieta Biskup, oboje młodych piosenkarzy śpiewa już inny niż ekologiczny repertuar, ale zawsze już należy pamiętać, że zaistnieli oni właśnie na tym Festiwalu. Przerwy między występami uświetniły recytacją dziewczęta z Koła Literackiego przy Gimnazjum nr III: Oriana Sojka, Ania Chruścińska i Kinga Niewiadomska.
Przypominamy raz jeszcze festiwalowe plany na weekend 7 – 8 czerwca. 7- mego czerwca na Zamku Piastowskim odbędzie się m.in. o godz. 16.00 Koncert Konkursowy "Piosenki Ekologicznej", o godz. 19.00 koncert "Grupy bez nazwy" z RCK w Raciborzu pod kierownictwem A. Kuśnierza. 8- mego czerwca, również na Zamku, będą miały miejsce, począwszy od godz. 15.00, następujące wydarzenia: recital Patrycji Zisch z Centrum Kultury w Tworkowie, występy zespołów tanecznych z RCK oraz SKZR, wejście na dziedziniec zamkowy (około 18.45) barwnego korowodu Ekologicznego, o godz. 19.00 Koncert Galowy Festiwalu z wręczeniem nagród a na koniec o godz. 21.00 Recital wokalny naszej raciborskiej laureatki Koncertu Debiutów 40. Festiwalu w Opolu- Marzeny Korzonek.


/wt/


- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here