Zaciągnięcie flagi

0

Flaga „Szkoły na Ostrogu” jest jednym z symboli charakteryzujących nasz związek z dzielnicą Ostróg , miejscem w którym urodziliśmy się , mieszkamy i dorastamy. Miejscem , które zawsze będzie nam się kojarzyć z naszym dzieciństwem i młodością, gdzie mamy swoje korzenie. Ma ona być symbolem dumy z tego , że pochodzimy stąd i że jesteśmy uczniami „Szkoły na Ostrogu”. Szkoła nasza nosi imię „Powstańców śląskich”.Ono to daję nam poczucie związku z najstarszą dzielnicą Raciborza Ostróg , śląskiem , jego historią i tradycją”- powiedział jeden z uczniów szkoły

Nową flagę zaciągnięto uroczyście przy towarzyszącym temu hymnie „Szkoły na Ostrogu”, który odśpiewali uczniowie szkoły. W ceremonii uczestniczyła starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Rybniku, pani Stanisława Wyrzykowska, naczelnik WEKIS UM Racibórz pan Marek Kurpis oraz przewodnicząca Rady Rodziców „Szkoły na Ostrogu” pani Małgorzata Libowska.

- reklama -

Całość przedsięwzięcia jest finansowana ze środków UE, w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Wspólne korzenie _ wspólna przyszłość”. Projekt trwa już od stycznia bieżącego roku we współpracy z czeską szkołą w Opawie, Vrchni 19, a finansowany jest z funduszu programów współpracy przygranicznej PHARE.

W ramach projektu uczniowie wyjeżdżają do Opawy i goszczą kolegów z Czech na wspólnych spotkaniach. Kontakty mają rozwijać u dzieci poczucie własnej wartości, tożsamości i likwidować uprzedzenia. Są drogą do kształtowania świadomości europejskiej młodego człowieka. W tym roku, w ramach projektu każdy uczeń otrzyma koszulkę z logo „Szkoły na Ostrogu” i logo projektu. Ta wizytówka, będzie przyczynkiem do tego, aby godnie i nie anonimowo reprezentować szkołę na różnego rodzaju imprezach szkolnych i środowiskowych.

/b/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here