Mikołajkowy Turniej Siatkarski

0

W sobotę 13 grudnia odbył się w Raciborzu. III Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych. Impreza ta organizowana jest od czerwca 2001 roku i ma charakter integracyjny, dotyczy bowiem młodzieży szkolnej z dwóch miast: Raciborza i Opawy


W zmaganiach sportowych udział wzięło osiem 10-osobowych drużyn – 3 czeskie (I drużyna Gimnazjum Mendlowe ,II drużyna Gimnazjum Mendlowe , Integracyjna Szkoła średnia w Opawie) i 5 polskich (z Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, I LO, II LO oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu). Rozgrywki przeprowadzone zostały w dwóch grupach. W każdej z nich mecze rozegrane zostały wg systemu „każdy z każdym”. W finale zmierzyły się cztery drużyny. W pojedynku o miejsce trzecie drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu pokonała swojego rywala, którym było I LO w trzech setach (12:20, 20: 18, 15:13) wynikiem 2:1. O pierwsze miejsce walczyli: Zespół Szkół Ekonomicznych z Raciborza z czeską drużyną Integracyjnej Szkoły średniej w Opawie. Pojedynek ten zakończył się podobnym co poprzedni, emocjonującym wynikiem 2:1 (25:17, 18:25, 15:13) i tym samym wygraną oraz zajęciem pierwszego miejsca w tegorocznym Turnieju przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.Piotr Kielar ze Starostwa Powiatowego w Raciborzu podkreślał, że wysoki poziom, prezentowany jest przez drużyny obu raciborskich Liceów, mimo iż zajęły one trzecią i czwartą lokatę. Gdybyśmy robili zestawienie – mówił P.Kielar- wszystkich czterech turniejów, które odbywały się w 2003 r. (a było ich cztery) byli by wysoko.
W latach wcześniejszych rozegrano: w 2001 r turniej w Raciborzu oraz w roku 2002 dwa turnieje, po jednym w Opavie i w Raciborzu. Drużyny I LO i II LO, podobnie jak drużyna ZSM w Raciborzu, biorą udział w rozgrywkach od samego początku. Plany organizatorów zmierzają do powstania stałej mini ligi młodzieżowej między Raciborzem i Opavą.Uroczyste otwarcie III Międzynarodowego Turnieju Mikołajkowego w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych odbyło się wcześnie bo o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 18 i Gimnazjum nr 3 w Raciborzu przy ul. Żorskiej. Pasjonujące pojedynki odbywały się od 9.00 prawie do zaplanowanego na godzinę 16.00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu podsumowania III edycji Turnieju Mikołajkowego. W związku z przedłużającymi się finałami uroczyste podsumowanie odbyło się z drobnym opóźnieniem. Obecny na uroczystości wręczenia pucharu i dyplomów byli: Wicestarosta Powiatu Raciborskiego Adam Hajduk, Starosta Opawy Jan Mrazek, poseł Andrzej Markowiak oraz wielu zaproszonych gości z Opavy i Raciborza. Wyniki odczytał główny animator zawodów Piotr Kielar. Najlepsza drużyna z ZSE w Raciborzu, otrzyma Puchar Starosty Raciborskiego. Uroczystości towarzyszyły występy wokalne zespołu „Miraż” prowadzonego przez panią Elżbietę Biskup z raciborskiego MDK.Od 2000 r. młodzież z Raciborza i Opawy odbyła już siedem spotkań sportowych, w tym aż cztery w roku bieżącym. Te sportowe spotkania są częścią programu współpracy przygranicznej, który honorowym patronatem objęli Starosta Raciborski i Primator Opawy. Całość programu, oprócz spotkań sportowych, przewiduje także wspólne przedsięwzięcia w dziedzinie plastyki i muzyki.
Jak powiedział podczas podsumowania tegorocznego turnieju Starosta Adam Hajduk- to nie ważne czy ktoś zajął pierwsze miejsce czy ostatnie. Ważne jest, że chcecie się spotykać. Ważne jest, ze młodzież z Raciborza i Opavy chce być ze sobą.
Bezpośrednim realizatorem tak postrzeganej współpracy po stronie polskiej jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, a koordynatorem programu Starostwo Powiatowe w Raciborzu.


/wt/Wyniki
III Mikołajkowego Turnieju w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych


1 miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu
2 miejsce- Integracyjna Szkoła średnia w Opawie
3 miejsce II Liceum Ogólnokształcące wRaciborzu
4 miejsce I Liceum Ogólnokształcące wRaciborzu


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here