Finał wojowników

Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach, które odbyły się w weekend 13-14 marca 2004r. w Raciborzu.

Wszyscy są zgodni co do tego, że imprezy zapaśniczej na takim poziomie w Raciborzu do tej pory nie było. Na dwóch matach hali OSiR przy ul.Łąkowej zmierzyło się 140 zawodników z 12 krajów. Walki finałowe odbywały się w niedzielę (14 marca) od godziny 12.00. Do najciekawszych pojedynków zaliczyć można walkę finałową w kategorii 84kg., w której rywalem Szweda (rosyjskiego pochodzenia) Abrahamiana Ary był Narmaniva Shata z Białorusi. Ciemnowłosy i ciemnooki (!!!) Skandynaw nie tylko wywalczył sobie w przepięknym stylu, w w/w pojedynku, tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski, ale także został wytypowany na najlepszego zawodnika raciborskich mistrzostw.W innym dramatycznym pojedynku, w najcięższej kategorii wagowej – 120 kg, Marcin Wroński (z CWKS Legia Warszawa) przegrał poprzez błąd techniczny z Litwinem Mizgatisem Mindaugasem.Z Polaków w zawodach najlepiej spisywali się zawodnicy WKS „śląsk” Wrocław. W kategorii 96 kg – dwóch z nich spotkało się w finale. Był to Marek Sitnik i Michał Mierzejewski. W kategorii 66 kg dwa pierwsze miejsca obsadzili warszawscy „legioniści” – Marcin Panasiuk i Włodzimierz Zawadzki.
Najlepsi raciborzanie to: Piotr Kneć – 9 miejsce w kat. 55 kg, Grzegorz Bulak -10 miejsce w kat. 55 kg, Wojciech Magdziński – 10 miejsce w kat. 96 kg, Grzegorz Kostka – 14 miejsce w kat. 84 kg i Piotr Morawiec – 17 miejsce w kat. 84 kg. Trochę zabrakło klasy klubu, z którego wywodzi się Mistrz świata (notabene, jak niosą najnowsze wieści – Ryszard Wolny, o którym mowa wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Atenach)
Wśród drużyn najlepiej wypadł zespół ukraiński, na drugim miejscu uplasował się zespół białoruski, za nimi WKS śLˇSK Wrocław, na czwartym miejscu CWKS LEGIA Warszawa, na piątym drużyna z Kazachstanu, na szóstym CEMENT – GRYF Chełm.


/wt/
Klasyfikacja finałowa (pierwsze, drugie i trzecie miejsca):Kat. 55kg
1. Banitamim Hamid (Iran)
2. Dariusz Jabłoński (CEMENT – GRYF Chełm)
3. Zhursymbayer Askar (Kazachstan)

Kat. 60 kg
1. Byelobaba Sergiej (Ukraina)
2. Khuoshch Aleksandr (Ukraina)
3. Lucjan Kwit (ZKS ZAGŁĘBIE Wałbrzych)

Kat. 66 kg
1. Marcin Panasiuk (CWKS LEGIA Warszawa)
2. Włodzimierz Zawadzki (CWKS LEGIA Warszawa)
3. Sylwester Charzewski (CEMENT – GRYF Chełm)

Kat. 74 kg
1. Shasrikh Vladimir (Ukraina)
2. Rachyba Vasilij (Ukraina)
3. Seliman Alim (Białoruś)

Kat. 84 kg
1. Abrahamiana Ara (Szwecja)
2. Narmaniva Shata (Białoruś)
3. Atilla Batky (Słowacja)

Kat. 96 kg
1. Marek Sitnik (WKS śLˇSK Wrocław)
2. Michał Mierzejewski (WKS śLˇSK Wrocław)
3. Jacek Fafiński (CWKS LEGIA Warszawa)

Kat. 120 kg
1. Mizgatis Mindaugas (Litwa)
2. Andrzej Wroński (CWKS LEGIA Warszawa)
3. Tsurtsumia Georgi (Kazachstan)
- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here