III Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny w Raciborzu

0

74 uczestników z całego kraju weźmie udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Ekologicznym Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz’2004. Spośród nadesłanych z całego kraju 140 zgłoszeń wyłoniona została lista kwalifikacyjna uczestników konkursów festiwalowych – piosenki ekologicznej i wiersza ekologicznej.Starostwo Powiatowe w Raciborzu wraz z Urzędem Miasta Racibórz oraz Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu, już po raz trzeci organizuje Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Raciborzu. W tym roku festiwal trwać będzie od 1 do 6 czerwca. Wzorem poprzednich edycji patronatem honorowym festiwal objęli Minister środowiska, Minister Kultury oraz Marszałek Województwa śląskiego.

Zgłoszenia do udziału w festiwalu przyjmowane były do 30 kwietnia br. Z nadesłanych 140 zgłoszeń, organizatorzy wyłonili 74 finalistów – uczestników festiwalu. W konkursie piosenki ekologicznej udział weźmie 40 osób (m.in. z Warszawy, Inowrocławia, Kostrzyna nad Odrą, Kwiecewa, Krakowa, Myszkowa, Bolesławca, Bytomia, Ełku, Opola, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Piekar śląskich, Rydułtów, Jejkowic, Tworkowa i z Raciborza), zaś w konkursie wiersza ekologicznej 34 osoby (m.in. z Komorowa, Kielc, Gdańska, Kwidzyna, Ełku, Katowic, Kostomłotów, Żor, Wodzisławia śląskiego, Bierunia, Nędzy i z Raciborza).

Nadrzędnym celem festiwalu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna. III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz’ 2004 jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 7-20 lat. Po raz kolejny jednym z celów imprezy jest integracja z młodzieżą niepełnosprawną.

Niezmiernie ważny jest fakt, że miejscem festiwalu jest Racibórz, które jako pierwsze miasto w Polsce posiada certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego według norm ISO 14001. Inicjatywa organizatorów spotkała się z uznaniem samego Ministra środowiska, który wystawił imprezie referencje stwierdzając, że „Festiwal Ekologiczny w Raciborzu jest ważnym punktem na mapie imprez ekologicznych w naszym kraju”.

W ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej Racibórz’ 2004 planowanych jest wiele imprez towarzyszących, a wśród nich m.in. festyn ekologiczny, recital laureatów II edycji festiwalu, koncerty zespołów artystycznych ziemi raciborskiej, prezentacja kultury dawnej.

Gospodarzem warsztatów festiwalowych i zmagań konkursowych będzie Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, natomiast Koncert Galowy festiwalu planowany jest w pięknej scenerii Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Lista zakwalifikowanych uczestników i szczegółowy harmonogram przebiegu festiwalu dostępne są na internetowej stronie Starostwa Powiatowego w Raciborzu – www.powiatraciborski.pl

Patronat medialny nad imprezą sprawują: Telewizja Polska Katowice, Radio Vanessa FM, Raciborski Portal Internetowy „ww.raciborz.com.pl”, „Nowiny Raciborskie” i czasopisma „Eko świat”, „Eko i My”, „Aura”, „Las Polski”.

/Powiat Raciborski/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here