Sukcesy Gimnazjum 1

Bieżący rok szkolny jest niezwykle owocny dla Gimnazjum nr 1, które jako jedyne gimnazjum w Raciborzu może się poszczycić aż czterema laureatami i jednym finalistą wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez śląskie Kuratorium.Jest to najwyższe osiągnięcie, jakie mogą zdobyć uczniowie gimnazjalnego etapu nauczania. To właśnie liczbę laureatów i finalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych bierze pod uwagę „Gazeta Wyborcza” w corocznym publikowanym w czerwcu rankingu gimnazjów (podobnie jest ze szkołami ponadgimnazjalnymi). W zeszłym roku Gimnazjum nr 1 było pierwsze wśród raciborskich gimnazjów. Wszyscy laureaci zostali zwolnieni z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, otrzymując maksymalną liczbę punktów _ 50.
Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych to:
Matematyka: Piotr Rudziński (op. Marzena Bugiel), Aleksandra Sobczak (op. Małgorzata Trojańska)
Fizyka: Aleksandra Sobczak (op. Ewa Litwinowicz)
Geografia: Tomasz Hajduk _ zdobył największą liczbę punktów w województwie (op. Halina Lenk)
Finalista z historii: Mikołaj Kołodziej (op. K.Kapustka)
Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej _ Magdalena Stugiewicz II m-ce, Katarzyna Monasterska IV m-ce (op. Teresa Durkalec)
Jednak to nie wszystkie osiągnięcia gimnazjalistów z „jedynki”. Nie zabrakło ich także wśród zwycięzców i innych konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich i powiatowych:
Ogólnopolski Konkurs Turystyczno _ Geograficzny _ Tomasz Hajduk III m-ce. W nagrodę poleci samolotem na trzydniową wycieczkę do Warszawy. (op.J. Pociecha)
Międzynarodowy Konkurs z Języka Angielskiego „FOX” _ Karolina Pater (op.Joanna Uba)
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pikomat” _ Karolina Pater zakwalifikowała się do trzeciego etapu (op.Marzena Bugiel)
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mar-mat” _ I m-ce Piotr Rudziński (op.Ewa Litwinowicz), IV m-ce Aleksandra Sobczak (op.E.Litwinowicz)
Powiatowy Konkurs Recytatorski _ I m-ce Anna Burek (Małgorzata Teodorowicz-Wycisk)
IV edycja Konkursu Fizyczno-Astronomicznego _ Piotr Rudziński _ I m-ce (op.Ewa Litwinowicz)
Powiatowy Konkurs Ortograficzny _ II m-ce Katarzyna Monasterska (op.K.Kapustka), wyróżnienie Katarzyna Jabłońska (op.Małgorzata.Kurowska)
Gimnazjum nr 1 zdobyło także trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Funkcja i rola samorządu uczniowskiego we współczesnej szkole” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie pod patronatem Kuratorium Małopolskiego. Na konkurs wpłynęło prawie 600 prac z całego kraju. Samorząd G1 wysłał pracę plastyczną promującą zeszłoroczne grudniowe Dni Otwarte, z których dochód został przekazany na zakup świątecznych upominków dla wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Skorogoszczy. Uczniowie G1 od pięciu lat współpracują z kolegami ze Skorogoszczy. Do plakatu został dołączony opis celów i przebiegu całego przedsięwzięcia. Po odbiór nagrody pojechało do Krakowa dwoje przedstawicieli SU _ przewodniczący Tomasz Hajduk i Ewa Ciechanowska pod opieką Małgorzaty Teodorowicz-Wycisk. W Krakowie uczniowie wzięli m.in. udział w dyskusji panelowej poświęconej wymianom doświadczeń na temat pracy samorządów szkolnych. Opiekunkami całego przedsięwzięcia były Wiesława Kręć i Małgorzata Teodorowicz-Wycisk.
Kolejną wspaniałą wiadomość o zdobyciu tytułu laureata w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym otrzymaliśmy 17 maja br. Na uroczyste podsumowanie do warszawskich Łazienek zaproszenie otrzymała Dyrekcja szkoły wraz z autorkami przedsięwzięcia _ Kariną Lipowską i Kariną Pacułt oraz Prezydent Miasta Racibórz – pan Osuchowski.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here