Uczniowie zebrali 900 kg karmy dla zwierząt z raciborskiego schroniska

Akcja charytatywna gimnazjum nr 1
Hojność darczyńców przerosła oczekiwania młodzieży: w sumie zebrano 519 kg karmy (suchej i mokrej) dla psów i kotów, 12 kg makaronu, a także 40 kg żwirku, jak również miski, smycze, koce, obróżki, zabawki i ubranko.

Rezultaty projektu raciborskich gimnazjalistów „Szkoła Pomagania przerosły oczekiwania uczniów” z klasy II a1. Młodzież zebrała 900 kg karmy dla psów i kotów. Stworzyła także nowo logo raciborskiego schroniska.

Wsparcie raciborskiego schroniska i uwrażliwienie mieszkańców Raciborszczyzny na los przebywających w nim bezdomnych zwierząt – taki był cel projektu gimnazjalnego klasy II a1 Gimnazjum nr 1. Jednym z elementów wielowątkowego przedsięwzięcia pt.
„Szkoła Pomagania” była zbiórka karmy i akcesoriów. Rezultaty akcji przerosły oczekiwania: łącznie z darowizną sklepu E.Leclerc, zebrano niemal 900 kg karmy, a także akcesoria dla milusińskich. Projekt wyzwolił duże pokłady dobrej energii: są już plany, by działania na rzecz czworonogów kontynuować także na innych płaszczyznach.

- reklama -

Akcja charytatywna gimnazjum nr 1

Od 1 września 2009 r. w gimnazjach obowiązuje nowa podstawa programowa, która akcentuje m.in. kształtowanie postaw pozwalających na sprawne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Każdy uczeń gimnazjum jest zobowiązany do udziału w co najmniej jednym zespołowym projekcie edukacyjnym.
Uczniowie klasy IIa1 oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu postawili sobie bardzo ambitny cel. Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi i pozytywnym reakcjom lokalnej społeczności, ich projekt ewoluował i wzbogacał się o kolejne działania na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu. Przedsięwzięcie gimnazjalistów, których wychowawcą jest Małgorzata Teodorowicz-Wycisk trwał od początku roku szkolnego 2017/2018. Podsumowanie projektu miało miejsce 20 czerwca br. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele.

Akcja charytatywna gimnazjum nr 1

Wizyty w schronisku i bezpośredni kontakt z jego podopiecznymi zmobilizowały młodzież do podjęcia różnorodnych działań na rzecz zwierząt. Gimnazjaliści przygotowali plakaty dot. świadomej adopcji. Uczniowie zaprojektowali równiże propozycje graficzne nowego logotypu schroniska (w to przedsięwzięcie przyłączyli się także ich koledzy z innych klas). Nagrodzone w specjalnym konkursie prace będą zdobiły koszulki, torby i kubki.

W weekendy młodzież osobiście namawiała klientów sklepu do zaangażowania się w akcję: gimnazjaliści rozdawali ulotki informacyjne, prezentowali także swoje propozycje logotypu schroniska i plakat akcji. W dni powszednie także można było przyłączyć się do inicjatywy, bo w sklepie ustawiono specjalny kosz na produkty dla zwierząt.
Obecność uczniów prezentujących projekt zmobilizowała klientów sklepu do zaangażowania: pojemnik szybko napełniał się suchą i mokrą karmą, żwirkiem dla kotów, a także różnorodnymi akcesoriami. Niektórzy z nabywców nie poprzestawali na zakupach, ale nawet z domu przynosili koce i inne potrzebne przedmioty. Uczniowie organizowali także zbiórki w zakładach pracy rodziców. Hojność darczyńców przerosła oczekiwania młodzieży: w sumie zebrano 519 kg karmy (suchej i mokrej) dla psów i kotów, 12 kg makaronu, a także 40 kg żwirku, jak również miski, smycze, koce, obróżki, zabawki i ubranko.

Akcja charytatywna gimnazjum nr 1

– Strasznie się cieszymy! Myśleliśmy, że uda nam się zebrać może jeden koszyk, a tymczasem odpowiedź klientów była bardzo duża. Cała klasa bardzo się angażowała w ten projekt, cieszymy się, że spotkały nas przede wszystkim pozytywne reakcje i tak dużo udało się zrobić – mówi Patrycja, uczennica klasy IIa1.

oprac./A/

fot. Adventure Media

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj