Wielka liga młodych czytelników: Warsztaty papiernicze w Markowicach [ZDJĘCIA]

Warsztaty papiernicze w Markowicach
Warsztaty papiernicze w Markowicach

Uczestnicy wzięli udział w procesie czerpania i barwienia papieru, a także kaligrafowali na papierze czerpanym imiona za pomocą gęsiego pióra.

Przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu-Markowicach wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pod nazwą „Spotkania z historią – papier ręcznie czerpany”. Odbyły się one w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników”.

- reklama -

Uczestnicy zostali przydzieleni do jednego z trzech stanowisk: czerpania papieru, barwienia papieru i kancelarii. Pierwsza grupa, dzięki specjalnej kadzi, mogła wziąć udział w procesie czerpania papieru przyozdobionego suszonymi płatkami malwy i odciskaniu go w prasie. Druga grupa uczestniczyła w barwieniu papieru techniką japońską za pomocą farb akrylowych nakrapianych na powierzchni wody. Natomiast trzecia zaproszona została do kancelarii, gdzie uczestnicy odciskali inicjał swojego imienia w pieczęci lakowej i kaligrafowali na papierze czerpanym imiona za pomocą gęsiego pióra. Na koniec każdy otrzymał na pamiątkę własnoręcznie wykonaną pracę.

Kolejną akcją w ramach „Wielkiej ligi młodych czytelników” będzie spektakl teatralny „Lisek chytrusek” i długo wyczekiwana przez dzieci Nocka Wakacyjnych Duchów.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj