Wyeksponować pracę ciała

Zespół teatralny „Tartak” ze Schroniska dla Nieletnich i członkowie zespołu „Tetraedr” z RCK od 4 lat tworzą grupę integracyjną, którą prowadzi instruktor RCK Grażyna Tabor.


grupa „Tartak” odbiera nagrodę z rąk starosty H. Siedlaczka za pierwsze miejsce w V Powiatowym Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych

Grupa znana jest raciborzanom ze spektaklu maskowego „Spotkania”, przedstawienia szczudlarskiego „I love you” i innego „Zderzenia _ zdarzenia”. Tym razem instruktorka powierzyła swoich podopiecznych Magdzie Przybysz, która podjęła się pracy z grupą w ramach projektu „Artyści w akcji”. Ideą projektu, realizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Teatralno _ Edukacyjnego „Wybrzeżak” w Gdańsku, jest zaproszenie do współpracy z młodzieżą artystów różnych dziedzin, np. tancerzy, specjalistów dramy, szczudlarzy, itp. Magda Przybysz _ mieszkanka Krakowa, psycholog, tancerka _ w swoich zajęciach wykorzystuje przede wszystkim metodę Aleksandra, polegającą na pracy ciałem. Z raciborską grupą integracyjną poprowadziła warsztat taneczny, którego efektem był spektakl „Blue Valentine” wyróżniony na XXIX Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych w Częstochowie.


Grażyna Tabor _ instruktorka RCK, opiekun grupy „Tartak”

/BS/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here