Wiadomości ekologiczne Gimnazjum nr 4

Ekologia w Gimnazjum nr 4 Wiadomości ekologiczne

Na całym świecie 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Organizowane są wtedy różnego rodzaju akcje ekologiczne, hapenningi, konkursy i różne towarzyszące temu imprezy.

- reklama -

Ekolodzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na ścisłe powiązanie człowieka z przyrodą i wzajemne oddziaływanie na siebie. Oznacza to, że jeżeli będziemy zaśmiecać i niszczyć nasze środowisko, to w niedługim czasie odwróci się to przeciwko nam samym.

Z tej też okazji na terenie Raciborza odbyło się szereg konkursów, w których udział wzięło naszego Gimnazjum nr 4. Były to konkursy:

 • 22.04.04 r. w Gimnazjum nr 1 odbył się konkurs ” Przyszłość w harmonii z przyrodą”, w którym naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice z klasy III: M. Joneczek, E. Kućma, J. Skibińska, a uczennice wspierała drużyna kibicująca w składzie: M. Chęć, S. Ulrich, I. Cytera, A. Czogała.
  Uczestnicy zajęli V miejsce pod opieką p. A. Litewki- Kobyłki i p.A. Grabiec.
 • 10.05.04 r. w Gimnazjum nr 5 odbył się konkurs ” EURO _ EKO _ RACIBÓRZ”, w którym zdobyliśmy nagrody: II miejsce w konkursie wiedzy o euroregionie- A. Hosny z klasy III b; I miejsce w konkursie graficznym zajęła M. Błaszczyk z kl. III b; I miejsce w konkursie fotograficznym zajęły A. i P. Ottlik
  z kl. III b, ponadto wyróżnienie w konkursie wiedzy o euroregionie otrzymały uczennice: A. Paszkowska z klasy III a i P. Ottlik z klasy III b, których opiekunem jest p. A. Grabiec;
 • – w konkursie ” Poszukiwacze skarbów” _ ekologia i sport _ II miejsce zajęli uczniowie naszego gimnazjum: M. Siedlok, R. Stawinoga, A. Paszkowska, których opiekunem jest p. G. Wachowski.
  Ponadto w dniu 3 czerwca 2004 roku na Rynku w Raciborzu miał miejsce ” Festyn Ekologiczny”, w trakcie którego udział wzięła nasza szkoła, prezentując stoisko o tematyce ekologicznej.

  Jednocześnie pragniemy przekazać naszym uczniom, uczestniczącym w szeregu konkursach organizowanych na terenie naszego miasta, którzy wykazali się nie tylko wiedzą, ale również własna inicjatywą, wyrazy uznania oraz jak najszczersze gratulacje wraz życzeniami kolejny sukcesów _ również tych związanych z zagadnieniami ekologicznymi.

  - reklama -
 • 5 KOMENTARZE

  1. Kaufland nie jest hipermarketem (do 2000 m kw.) ale jeśli chodzi o supermarkety to osobiście uważam tę sieć za najlepszą w Polsce. Przekonacie się jak Wam go wybudują. A co do Urzędu Pracy to najlepsze dla miasta jest to kiedy różne urzędy są blisko siebie. Zastanawiam się czemu z dawnego szpitala nie zrobi się jakiegoś centralnego dla Raciborza kompleksu administracyjnego skoro nikt go nie chce kupić?!

  2. Witam. NIe jestem z Raciborza ale niedługo w Kauflandzie w waszym mieście otworzę sklep. Uważąm sieć sklepów Kauflan za jedną z lepszych bo mam z nią styczność nei od dzis. Myślę żę wasze miasto będzie sobie chwalić ten market.

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here