Wieści z Aten: Wolny na łopatkach

Ryszard Wolny, raciborski zapaśnik w stylu klasycznym, złoty medalista z Atlanty (1996) przegrał dwie walki eliminacyjne zdobywając zaledwie 2 pkt techniczne.

Wolny stoczył dwie walki: z Kubańczykiem Juanem Luisem Marenem oraz reprezentantem Azerbejdżanu Faridem Mansurowem. Obie przegrał z kretesem zajmując ostatecznie 17 miejsce.
Pozostali polscy zapaśnicy również nie byli w stanie czymkolwiek się wykazać – na dwanaście walk wygrali tylko dwie.
Wobec tego trener reprezentacji Polski w stylu klasycznym Józef Tracz oznajmił, że po zakończeniu olimpiady poda się do dymisji. Tracz jest zdania, że należy odmłodzić reprezentację: czas takich zawodników jak Ryszard Wolny już dobiegł końca. Przyczyn niepowodzenia Wolnego trener Tracz upatruje w złej regulacji wagi i związanym z tym braku świeżości – Wolny przed igrzyskami musiał zrzucić aż 12 kg! Co ciekawe jednak, jako swego następcę trener Tracz widzi m.in. Wolnego, który posiada duże doświadczenie oraz wiedzę, co predestynuje go do objęcia stanowiska trenera reprezentacji narodowej.

Ryszard Wolny
Zapasy, styl klasyczny waga do 66 kg
Urodzony 24 marca1969. Odniesione sukcesy: mistrz olimpijski z Atlanty (1996), 7. miejsce na igrzyskach w Barcelonie (1992), 7. miejsce na igrzyskach w Sydney (2000), brązowy medalista mistrzostw świata 1990, mistrz Europy 1989, wicemistrz Europy 1995, 1999, brązowy medalista mistrzostw Europy 1990, mistrz Europy młodzieżowców 1988, mistrz Europy juniorów 1987.
Ateny 2004: 17. miejsce, wynik 2 pkt. techniczne. Był to jego piąty start na igrzyskach olimpijskich.Wolny – radość po zwycięstwie
w Atlancie w 1996.


/lp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here