Sprzątanie świata

Nasza szkoła po raz kolejny zaangażowała się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”, której celem jest powstrzymanie procesu degradacji środowiska.
17 września wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami wyszły na ulice naszego miasta, by uczynić je czystszymi i przyjemniejszymi.Uczniowie klas I-III pracowali na terenach wokół szkoły, starsi uczniowie zadbali o czystość w alejkach parkowych przy zamku. Wszyscy mają też świadomość, że nie wolno poprzestać tylko na akcji. Sprzątać, szczególnie po sobie, trzeba każdego dnia. Wystarczy zacząć od podniesienia papierka.


Tego dnia uczniowie wszystkich szkół udają się do pobliskich miejsc oczyszczać świat ze śmieci, wyrzucanych przez nieodpowiedzialne osoby, które swoim postępowaniem brudzą i szkodzą naszemu środowisku. Dzieci zabierają ze sobą worki i rękawiczki potrzebne do zbierania śmieci. Nawet dorośli przyłączają się do tej akcji, by pomóc maluchom. Osobno trzeba zbierać plastyk, makulaturę i szkło. Nazbierane śmieci trzeba wrzucić do osobnych kontenerów do tego przeznaczonych, żeby można było je potem oddać do recyklingu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here