Raciborska drużyna darta

Dart, potocznie rzutki, lotki. W tej dyscyplinie sportu mamy swoją rodzimą drużynę. S.O.D Racibórz powstał w 1998r. Startował wtedy w III lidze amatorskiej, po roku awansowała do II – giej, a przez ostatnie 4 lata jest drużyną prestiżowej I Ligi śląskiej, nad którą patronat obejmuje Polski Związek Darta.


Mało kto wie, iż w tej dyscyplinie rozgrywane są Mistrzostwa Europy, świata, Polski. Raciborska grupę tworzą: kapitan Sebastian Rysztak, Jurek Polok, Stanisław Strojny, Marek Hefko, Rafał Wasielewski, Bogusław Farbiszewski, Tomasz Bieliński.
Podkreslić należy, że drużyna ma na swym koncie zajęcie piątego miejsca Jurka Poloka oraz Tomasza Affy w deblu na Mistrzostwach Polski. Za sukces należy również uznać zorganizowanie dwóch Mistrzostw Raciborza, w których brała udział czołówka zawodników z I ligii.
Raciborską grupę odwiedzają zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki darta, min. Marek Szalecki, Sebastian Kedzierski czy Aleksander Zalewski. Mecze rozgrywane są w raciborskim Pubie „Atmosfear”. Tam też odbywają się cykliczne turnieje, na które przybywają wszyscy miłośnicy tego sportu. Udział w turnieju może wziąć każdy ten, kto ma ochotę sprawdzić swoje możliwości.
Aby utrzymać dobry poziom, każdy z zawodników trenuje dziennie średnio około godziny. Jak sami mówią, dart wymaga silnej psychiki, odporności na stres, który w trudnych momentach może zadecydować o wyniku całego meczu.
Przebieg rywalizacji w śląskiej Lidze Darta można śledzić na stronie http://www.sldarta.neostrada.pl/. Tam też można zapoznać się z kalendarzem imprez, regulaminem, rankingami.
Do tej pory drużyna utrzymuje się z własnych środków finansowych, jednak poszukuje sponsorów. Kontakt dla tych, którzy chciałyby sponsorować ten rozwijający się sport – nr tel. 693-368-377 lub też E – mail [email protected] .


/SaM/- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. ping pong fajna koszulka!!!:) A na poważnie chłopaki to zbieraqjcie sie do kupy bo jak tak dalej pojdzie to sie pozegnacie z ta I liga. Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Siema kurczaki Nostalgia czlowieka ogarnia,ze juz z wami nie gra… Moze kiedys wroce i znowu bede ciupal ze SMUTNYMI OCZAMI DROBIU. Ale na razie: „…taki dobry chlopak a tula sie po swiecie…” Trzymajcie sie i nigdy nie przestawajcie ! Pozdrowienia dla Jurka,Wasyla,Stacha,Micha,Ping-Ponga,Siwego i Pedra. Meczek

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here