Spotkaliśmy Pana

W dniach 20-21 listopada na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpili uczestnicy XIII Raciborskiego Przeglądu Piosenki Religijnej. Przegląd zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży dekanatu Racibórz Linia Najwyższego Napięcia, którego duchowym przewodnikiem jest ksiądz Adam Rogalski i RCK. Czytaj w dziale IMPREZY KULTURALNE.
Niedzielny festiwal recitalowy otworzył zwycięzca ubiegłorocznego przeglądu zespół Stater, działający przy parafii NSPJ w Raciborzu.
Założony trzy lata temu Stater tworzą: Magda Frączek -klawisze, Asia Frączek -skrzypce, Ania Radecka -gitara akustyczna, Iza Rachańska i Basia Tarnowska -wokal, Michał Pikul -gitara elektryczna, Ignacy Frączek -bass, Piotr P. -perkusja. Mówią o sobie: „Jesteśmy zespołem katolickim. Gramy muzykę różną, raczej koncentrujemy się na lekkim rocku. Występujemy, ewangelizując w miejscach ekstremalnych, np. więzienia, poprawczaki, świetlice społeczne.” Słowa i muzykę piszą Magda i Asia. Nazwa zespołu zaczerpnięta jest z Pisma św. Stater to 5 drachm -moneta powszechnie używana w starożytnej Grecji i w Azji Mniejszej: „Idź nad jezioro i zarzuć wędkę! Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!.” (Mt 17, 27)


Grupą związaną z parafią jest też zespół Rodzina, prowadzony przez pana Kazimierza Frączka. Rodzinę tworzą umuzykalnieni członkowie rodzin: Frączek, Bobik, Heflinger. Stale obecna na festiwalu Rodzina wprost zapaliła słuchaczy do wspólnej zabawy. /BSp/
- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here