„Malujemy nasz świat piosenką”

W mikołajkowe przedpołudnie w Raciborskim Domu Kultury laureaci XIII Raciborskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Malujemy nasz świat piosenką” odebrali dyplomy i nagrody z rąk wicestarosty Jerzego Wziontka.
2 grudnia w RDK przy ul. Chopina trwały przesłuchania uczestników przeglądu „Malujemy nasz świat piosenką”. Jury w składzie: Antoni Kucznierz, Bernadeta Chłapek, Jerzy Dębina wysłuchało 32 wykonawców, którzy startowali w zespołach, duetach i solo w trzech kategoriach wiekowych. W koncercie galowym, przygotowanym na 6 grudnia, wystąpili laureaci festiwalu. W tym dniu mogliśmy podziwiać nie tylko profesjonalizm młodych wykonawców, ale również niezłą konferansjerkę: słodkiego diabełka; w tej roli Hanna Żurek i psotnego aniołka – Elę Gładkowską.

Wśród najmłodszych uczestników festiwalu wyróżniono: zespół „Wesołe nutki” z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Nędzy (op. S. Linek), duet: Michalina Ruchała i Agata Sikora ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Raciborzu (op. B. Wójcik) oraz solistów ex aequo: Magdalena Koszorz z SP3 (op. E. Malon) i Justyna Chrobok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borucinie (op. R. Buchcik, I. Hlubek).

- reklama -

W kategorii uczniów klas IV-VI pierwsze miejsca przyznano: Zespołowi SSP15 w Raciborzu (op. A. Reszka), duetowi tworzonymi przez Fabianę i Faustynę Cieślik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Markowicach (op. M. Kampka) oraz solistce Adriannie Górce z ZSOMS w Raciborzu (op. B. Kubala). Nagrodę za drugie miejsca odebrali: zespół „Wesołe nutki” z SP11 (op. B. Smołka), duet: Karolina Zaborek i Anna Toniarz z SP11 w Raciborzu (op. B. Smołka) oraz soliści ex aequo: Jeremiasz Frączek z SSP15 w Raciborzu (op. A. Reszka) i Paulina Woźnicka z SP1 (op. K. Ciszek). Trzecie miejsce uzyskali: duet z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Nędzy (op. S. Linek): Damian Cienkus i Ewelina Jureczko oraz solistki ex aequo: Oliwia Johna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogrzebieniu (op. B. Podsiadło) i Anna Toniarz z SP 11 (op. B. Smołka).

Na przeglądzie nie zabrakło gimnazjalistów. W tej kategorii nagrodę wyśpiewała Patrycja Zisch z G1 (op. R. Hanslik). Laureatkami drugiego miejsca zostały ex aequo: Magda Frączek z G4 (op. A. Reszka) i Anna Kołaczek z G2 (op. I. Rucińska). Trzecie miejsce jury przyznało Annie Radeckiej z G5 (op. P. Pisarczyk).

W podsumowaniu festiwalowych zmagań jury nie tylko wysoko oceniło poziom przeglądu, ale i przyznało nagrodę Grand Prix, którą odebrała Anna Biała z II LO w Raciborzu.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here