Osiemnastka w teatrze

„Tym, którzy jeszcze nie skorzystali z oferty repertuarowej ( naprawdę bardzo atrakcyjna ) szczerze polecamy wszystkie spektakle.” Uczniowie klas pierwszych i szóstych już po raz kolejny gościli w Teatrze Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.Uczniowie klas pierwszych i szóstych już po raz kolejny gościli w Teatrze Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej. Oto recenzje przedstawień „O diabełku Widełku” oraz „Piękna i bestia”, które uczniowie sporządzili na lekcjach języka polskiego.

Pełna Kultura
„O diabełku Widełku”

- reklama -

Zabawna, pełna ciepła i humoru opowieść o perypetiach niezwykłej pary _ Diabełka Widełka i Anielicy Filutki.
Satyryczny obraz dwóch rodzin i dwóch światów / nudnawe, ale dobre Niebo _ mroczne, ale ciekawe Piekło/, pokazany jest z sympatią budzącą uśmiech przewrotnością. Znakomite rozwiązania scenograficzne, pomysł z wielofunkcyjną, dwupoziomową konstrukcją _ znakomity! Pojazd rodziców Widelca _ super!!
Bardzo nam się podobało! A frekwencja na Sali /pełna sala/ mówi sama za siebie. Będziemy sztukę reklamować wśród innych dzieci!
Trzymamy kciuki za dalsze premiery!

Uczniowie klasy I c

16 listopada klasa 6B wybrała się na spektakl teatralny do Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana. Przedstawienie w reżyserii Mariana Pecko oparte było na baśni „Piękna i Bestia „. Spektakl ten to piękna opowieść o miłości i dobroci, które stają się istotą życia. Ogromną urodą spektaklu była sugestywna muzyka Roberta Mankoveckego. Zachwycały nas również piękne kostiumy autorstwa Evy Farkasovej oraz dekoracje Pavola Andrasko utrzymane w kolorystyce biało _ czarnej symbolizującej dobro i zło. Dużym walorem spektaklu była jednoczesna gra aktorów i lalek. Współczuliśmy dobremu kupcowi i jego najmłodszej córce, nie przerażała nas Bestyja ; czuliśmy niechęć w stosunku do zawistnych sióstr.
Zarówno aktorzy jak i lalki niezwykle sugestywnie przedstawili całą gamę uczuć i przeżyć towarzyszących głównym bohaterom historyji o szkaradnej, ale dobrej Bestyji i szlachetnej Pulcheryji.
Każda scena zapierała nam dech w piersiach i ciekawością czekaliśmy na to, co się za chwilę wydarzy. Spektakl ten ukazał kolejne zwycięstwo dobra nad złem, czyli papierowej Bestyji i Pucheryji nad nikczemnymi siostrami. Wszystko skończyło się dobrze. Bestyja odzyskuje postać pięknego i mądrego księcia, Pulcheryja zyskuje męża, nawet próżne siostry godzą się ze szczęścia głównej bohaterki.
Mamy nadzieję, że nie ostatni raz wybraliśmy się do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku- Białej. Tym, którzy jeszcze nie skorzystali z oferty repertuarowej ( naprawdę bardzo atrakcyjna ) szczerze polecamy wszystkie spektakle.

opracowali : Aleksandra Koniewska,
Magdalena Winiarska
Przemysław Tomczak, kl. 6B

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here