Z archiwum szkoły

Dnia 25.10.2004 reprezentacja Gimnazjum nr 4 imienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wyszła do „Strzechy” na spotkanie z panią Mirą Stanisławską-Meysztowicz, która przedstawiła swoją książkę pod tytułem „Przyjaciele”.Dnia 25.10.2004 reprezentacja Gimnazjum nr 4 imienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wyszła do „Strzechy” na spotkanie z panią Mirą Stanisławską-Meysztowicz, która przedstawiła swoją książkę pod tytułem „Przyjaciele”. Prezentację urozmaiciły występy Adrianny Górki (I nagroda w kategorii 7-12 lat, III Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej) i Patrycji Zich( GRAND PRIX- III Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny…). Przedstawiciele naszego gimnazjum pokazali jak potrafią się świetnie bawić innym szkołom. Pod koniec spotkania pani Mira Stanisławska-Meysztowicz została obdarowana pięknymi bukietami kwiatów. Każdy z nas otrzymał drobny upominek w postaci książki z wierszami i płyty z piosenkami Koncertu Galowego III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej-Racibórz 2004 „Chcę usłyszeć szumu las…”. Wszystkim pani Mira podpisała się w tych książkach. Było to bardzo ciekawe spotkanie i chętni powtórzylibyśmy je przy najbliższej okazji!!!

Deszcz
zasłania ziemię
gęstym parawanem
zatapia liść
co w małej kałuży
udaje Titanica
miesza się ze łzami
i obmywa
rany ziemi
i rany ludzi.


(Jeden z wierszy zawartych w książce, która otrzymaliśmy w prezencie.)
Pani Mira Stanisławska-Meysztowicz założyła fundację Nasza Ziemia. Adres: 00-528 Warszawa, ul. Hoża 3 m.5 tel./fax (48-22) 622 8118, 622 9868 0 501 535 037 [email protected] www.naszaziemia.pl

- reklama -
- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Wiadomo ze budowa hipermarketu w interesie urzędu miasta, wiec na ich zlecenia badania tych gruntów jakoś dziwnym trafem zawsze wyjdą na to ze teren nie jest skażony, podważając wyniki bezstronnej komisji.

  2. Wiadomo, że kupiec śląski blokuje sobie, co tylko chce..
    Poza tym Pro Natura, to kolejna ich ściema.. przewodniczący jest także w zarządzie Kupca Śląskiego.. A raciborz.com.pl hostuje im stronę.. i tak załatwia się interesy w tym mieście.

  3. Hej Raciborzanie, nie martwcie się. Już wkrótce poza Realem i Makro będziecie mogli jeździć do dwóch nowych hipermarketów jakie wkrótce powstaną w Rybniku. Plotka niesie, że na przygotowywanym terenie na Żorskiej ma powstać Tesco…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here