III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Żorach zaprasza do udziału w
III Wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta –
Żory 2005.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnyh
1. Cele :
1. Upowszechnianie poezji Zbigniewa Herberta
2. Kształtowanie wrażliwości na piękno poezji
3. Promocja talentów
2. Założenia organizacyjne :
1. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach :
– dla uczniów gimnazjów
– dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
2. Konkurs organizowany jest w dwóch etapach :
– eliminacje wstępne
– finał
3. Terminy i miejsce poszczególnych etapów :
– eliminacje : 21.03.05. klub Wisus w Żorach os. Sikorskiego;
godz. 9.00 dla uczniów gimnazjów, o godz. 12.00 dla szkół ponadgimnazjalnych,
– finał : 07.04.05. Miejski Dom Kultury w Żorach, ul. Dolne Przedmieście 1, godz. 9.00
4. W przypadku mniejszej niż się przewiduje ilości kandydatów, organizator zastrzega sobie
prawo rezygnacji z eliminacji wstępnych, jednocześnie zobowiązując się do przekazania
informacji zainteresowanym.
5. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest do dnia 14.03.05. załączonego zgłoszenia na adres :
III Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Żorach
Os. Sikorskiego 44-244 Ąory
Tel./faks )032) 435-36-55
Karty ( wszystkie rubryki ) należy wypełnić drukiem.
Zgłoszenia nie w pełni wypełnione lub nieczytelne nie zostaną przyjęte.
6. Szkoła może zgłosić do udziału w konkursie 1-2 uczestników, którzy przygotują do wygłoszenia z pamięci 2 utwory poetyckie Zbigniewa Herberta.
III kryteria oceny :
1. Oceny prezentacji – na każdym etapie konkursu – dokonuje jury – powołane przez
organizatora.
2. Prezentacje oceniane będą pod względem doboru repertuaru, interpretacji utworu oraz
kultury słowa.
3. Dla laureatów 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii przewidziane są wartościowe
nagrody.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








