W dniu 11 marca 2005r. w Gimnazjum nr 8 w Chorzowie (ul. Ks. Czempiela 52) odbędzie się konferencja dla nauczycieli matematyki i nauczania zintegrowanego województwa śląskiego organizowana przez Katowicko- Częstochowski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli i Gimnazjum nr 8.
Program konferencji:
15.00 – 15.15- Otwarcie
15.15 – 16.00- Rozumienie matematyki a proste środki dydaktyczne. Wykład dr Krystyny Dałek (Uniwersytet Warszawski).
16.05 – 16.50- O matematycznym myśleniu. Wykład prof. Wacława Zawadowskiego (Akademia Podlaska w Siedlcach)
16.55 – 17.40- Rola gier w nauczaniu matematyki. Wykład dr Haliny Pieprzyk (Akademia Pedagogiczna w Krakowie).
17.40 – 18.10- Przerwa na kawę. Zwiedzanie wystawy uczniów.
18.10 – 19.00- I sesja warsztatowa:
a) Wyszywanki paraboliczne, prow. E. Żórawska-Dobrowolska.
b) Geometria kartki papieru, prow. dr Grażyna Rygał (Akademia im. J. Długosza w Częstochowie).
c) Klocki Thoe, prow. Ewa Jarawka
d) Bryłki bez kleju, prow. prof. W. Zawadowski (Akademia Podlaska w Siedlcach).
e) Origami – kwiaty, prow. goście z Warszawy.
19.10 – 20.00- II sesja warsztatowa:
a) Origami – kwiaty, prow. goście z Warszawy.
b) Matematyczny Czar Par, prow. Jolanta Piekarska, Anna Widur.
c) Origami – kwiaty, prow. goście z Warszawy.
d) Origami modułowe – wielościany foremne, prow. Marta Kądziołka.
e) Origami modułowe – figury płaskie, prow. Zofia Majerska, Zyta Chmiel.
Opłata konferencyjna wynosi (płatne w dniu konferencji):
7 zł od członka Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freneta lub Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej z aktualnie opłaconymi skłaskami;
10 zł od pozostałych uczestników.
Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Zgłoszenie przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod numerem: 0 501 577 458. Liczba miejsc jest ograniczona do 150 osób. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłaszania się upływa dnia 5 marca 2005r.





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)








