
Po zakończeniu prac jedna z krawędzi peronu będzie miała długość ok. 400 m, co pozwoli na bezpieczne zatrzymywanie dłuższych składów dalekobieżnych.
Planowana modernizacja infrastruktury kolejowej w Wodzisławiu Śląskim ma umożliwić przywrócenie postoju międzynarodowego pociągu IC Chopin. Obecnie zatrzymanie składu jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa, ponieważ zbyt krótki peron wymuszałby postój części wagonów poza jego krawędzią. Ryzyko potęguje nocna pora kursowania pociągu i brak obowiązkowej rezerwacji miejsc. Aby rozwiązać ten problem, spółka PLK zaplanowała wydłużenie peronu nr 2 o 200 m. Prace mają rozpocząć się we wrześniu.




![Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Historia niezwykłej arystokratki. Spotkanie z Jonaszem Milewskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Jonasz-Milewski-Gabriele-von-Thun-und-Hohenstein.jpg)
![Czytelniczki raciborskiej biblioteki stworzyły własne perfumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/warsztaty-tworzenia-perfum.jpg)






![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)












