I Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny

0

I Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem ” Z ekologią na ty…” odbył się w Przedszkolu Nr 15 w RaciborzuDnia 16 marca o godz.9.30 w Przedszkolu Nr.15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Z ekologią na ty…”, w którym wzięły udział pięcioosobowe drużyny dzieci 6-cio letnich wraz z nauczycielami z przedszkoli: P-12, P-13, P-15, P-23, P-24, P-26.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka grupy starszej z P-15 mgr Barbara Ciuruś. Konkurs pozostanie w tradycji naszej placówki na stałe.

Został on przeprowadzony, gdyż przedszkole promuje ekologię w całym tego słowa znaczeniu .
Placówka realizuje zadania Polityki Zarządzania Środowiskowego zgodnie z normą ISO 14001 i realizuje Program wychowania ekologicznego.


Celem głównym konkursu było szerzenie wiedzy ekologicznej w środowisku lokalnym i współpraca z innymi placówkami przedszkolnymi jak również wykorzystanie wiedzy ekologicznej dzieci podczas licznych zadań, konkurencji, gier zręcznościowych a przede wszystim zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy.


Rozpoczęcie konkursu poprzedziło wystawienie przedstawienia ekologicznego pt. „Chrońmy
przyrodę” przez dzieci z P-15 oraz nauka piosenki- hymnu ekologicznego pt. „Wołanie o pomoc”
W trakcie spotkania dzieci rozwiązywały krzyżówkę ekologiczną, wyjaśniały znaczenie słowa:
„ekologia”, segregowały odpady według kolorów kontenerów, rzucały kulą gazetową do kosza, rozwiązywały zagadki smakowe, układały wyrazy z rozsypanki sylabowej, „łowiły” na wędkę rybki,odpowiadały na pytania podczas quizu ekologicznego, rzucały piłką do plastikowych butelek.

Na koniec wszystkie dzieci złożyły ślubowanie „strażnika przyrody”, otrzymały dyplomiki oraz nagrody-niespodzianki, po czym miło spędziły czas przy słodkim poczęstunku.
W trakcie całego spotkania panowała miła, serdeczna atmosfera, która sprzyjała cudownej zabawie dzieci z ekologią.

/mgr Barbara Ciuruś/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here