Raciborskie przedszkolaki na warsztatach kulinarnych [ZDJĘCIA]

Fot. Raciborskie przedszkolaki na warsztatach kulinarnych

Podczas dwóch intensywnych dni dzieci z Przedszkola nr 15 i 16 nauczyły się przyrządzać trzy potrawy.

Przedszkolaki realizują nagrodę, które otrzymały podczas Święta Dyni za zdobycie II miejsca w konkursie „Z pamiętnika małego ogrodnika”. Zdobywcy II i III miejsca, czyli dzieci z Przedszkola nr 16 i z Przedszkola nr 15 wzięły udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyczkę – Magdalenę Kopel.

- reklama -

Zajęcia rozpoczęto od przedstawienia dzieciom filmiku edukacyjnego, którego tematem był układ pokarmowy. Następnie pani dietetyk wyjaśniła, dlaczego zdrowe odżywianie ma korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz jak ważne jest unikanie nadmiernego spożywania słodyczy. Podczas dwóch intensywnych dni przedszkolaki nauczyły się przyrządzać trzy potrawy. Na rozgrzewkę wybrano apetycznie przyozdobiony deser jogurtowy z dodatkiem bakali, granoli i owoców. Następnie przyszedł czas na konkrety — dzieci zabrały się za przygotowanie sporych rozmiarów kanapek, w których nie zabrakło dużej ilości kolorowych i zdrowych warzyw. Zajęcia zakończono prawdziwą wisienką na torcie, którą było stworzenie myszek przy pomocy jajek i innych dostępnych składników.

Konkurs został zorganizowany wspólnie z Arboretum Bramy Morawskiej i Raciborskim Centrum Recyklingu, które jest głównym sponsorem nagród.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj