Raciborzanin nielegalnie uprawiał konopie na polu

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi

Na polach uprawnych między Kietrzem a Gródczankami policjanci zabezpieczyli 72 sztuk krzewów o wysokości blisko 2 m każdy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowe Policji w Raciborzu zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali 38-letniego mieszkańca Raciborza, który uprawiał nielegalne konopie. Śledczy zabezpieczyli ok. 72 sztuk krzewów oraz ponad 36 kilogramów suszu roślinnego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

- reklama -

W poniedziałek raciborscy kryminalni w wyniku czynności operacyjnych uzyskali informację, że między Kietrzem a Gródczankami na polach uprawnych znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskiej. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ok. 72 sztuk krzewów o wysokości blisko 2 m każdy. Policjanci bardzo szybko ustalili plantatora. Okazał się nim być 38-letni mieszkaniec Raciborza. Śledczy ustalili, że w starym budynku na strychu mężczyzna gromadził też znaczną ilość roślin konopi wiszących na sznurkach, które przeznaczone były do wytworzenia marihuany. W sumie zabezpieczono w budynku ponad 36 kg suszu roślinnego.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut uprawy i wytwarzania środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd aresztował 38-latka. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj