IV Targi Edukacyjne

12.04.05 i 13.04.05 w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przy ul. Jana w Raciborzu odbywały się IV Targi Edukacyjne.
Ogółem dla gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 12 szkół ponadgimnazjalnychZ Raciborza: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, ZSOMS, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Mechanicznych, Społeczne Liceum Ogólnokształacace RTO „Szkoła”. Z powiatu raciborskiego: Liceum Ogólnokształcące z ZSO w Krzyżanowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej. Również, po raz pierwszy, ofertę wystawiły szkoły zawodowe specjalne: Specjany Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rudach i ZSZ Specjalna przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w R-rzu.

Przedstawiciele szkół, ulokowani w poszczególnych, osobnych gabinetach, zachecali do odwiedzenia ich stoiska kolorowymi informatorami, broszurami i folderami. Zapraszali na prezentacje multimedialne i planszowe oraz filmy video z charakterystykami zawodów. Informowali o proponowanych kierunkach kształcenia. Opowiadali o zawodach, które można w danej szkole zdobyć lub do których można się przygotować.

„Poprzez udział w Targach absolwenci gimnazjów mają okazję w jednym miejscu i czasie porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Na pytania zainteresowanych odpowiadają uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy placówek” – relacjonuje koordynatorka przedsięwzięcia Beata Jakubik i dodaje, że według wstępnych obliczeń targi odwiedziło ponad 1200 osób.


Pełną ofertę edukacyjną szkół powiatu przygotował Referat Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, który również wydał broszurę informacyjną.

Szkoły ponadgimnazjalne czekają na podania pierwszoklasistów od 16 maja do 17 czerwca.

/BSp i A. Krajewska/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here