Niecodzienny sukces SP1

W marcu 2005 roku odbyły się w Gliwicach kolejne, XVI Mistrzostwa Gliwic w lotach balonów na ogrzane powietrze. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu po raz trzeci wzięli w nich udział odnotowując kolejny, poważny sukces. Damian Rudnicki z klasy 3b zdobył indywidualnie 1 miejsce w kategorii młodzików.
Zawody zgromadziły na starcie ponad 100 zawodników i kilkanaście drużyn ze szkół województwa śląskiego. Pogoda dopisywała, co miało widoczny wpływ na osiągane wyniki lotów balonów. Rekordowy czas lotu balonu Damiana wynosił 39 minut 45 sekund. Kolejne czasy to ok. 35 minut i wiele wyników w granicach 20 – 30 minut.
Dla porównania w takich samych zawodach, odbywających się równolegle w Katowicach najlepszy wynik lotu wynosił 24 minuty.

Kolejną imprezą modelarską, która odbędzie się w Raciborzu będą Otwarte Halowe Mistrzostwa Raciborza Modeli szybowców o Puchar Prezydenta Miasta (w kategorii indywidualnej) i Puchar Dyrektora SP1 (w kategorii drużynowej). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do hali Rafko w dniu 20 kwietnia 2005 roku o godz. 14.00.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here