Będzie pomnik

0

Rozmowa z księdzem Eugeniuszem Dębickim; kustoszem Sanktuarium Matki Bożej w Raciborzu, przewodniczącym komitetu budowy pomnika Jana Pawła II w Raciborzu.

Czy w Raciborzu jest potrzeba budowy pomnika Jana Pawła II?
Myślę, że tak. Jan Paweł II to największy Polak w historii Polski. To wielki dar Boga dla nas, że mogliśmy być świadkami Jego pontyfikatu. Ten Pomnik będzie nam przypominał nauczanie Ojca Świętego, który tu na ziemi był świadkiem miłości Boga Ojca do ludzi i zarazem tej miłości nas uczył.
Słyszy się tu i ówdzie, czy nie lepiej wydać pieniądze na inny, szlachetniejszy cel?
Wielu było jest i będzie takich ludzi, którzy mówili po co budować kościoły, czy nie lepiej budować szpitale, hospicja, albo po co podróże papieskie do Polski, ile to kosztuje pieniędzy. To są tylko powierzchowne opinie. Nie ma przecież szlachetniejszego celu jakiego uczył nas Ojciec Św., tj. rozmiłowania w Bogu, poszanowania godności ludzkiej. Ten pomnik ma nam przypominać o tych celach, ma przestrzegać tych, którzy chcą te wartości zacierać. A pieniądze to rzeczy przemijające, wartości wieczne pozostają i przetrwają.
Wielu ludzi wątpi w realność tego pomysłu.
Wielu też go popiera. Zawsze będą różne zdania. Podobnie jest wśród księży. Ale nas przekonuje wiara świeckich. To oni nas namówili do poparcia tego dzieła. „Ducha nie gaście” – oto słowa Pana Jezusa, Jego słuchajmy.
więcej w "OBLICZA ziemi raciborskiej" maj 2005

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here