Czuwaj!

0

Zazwyczaj kojarzą się z młodzieżą „biegającą w krótkich portkach po lesie”. Nieważne z jakiej organizacji się wywodzą, jakie noszą oznaki i jaki program realizują.

I jest w tym jakaś prawda. Zarówno harcerze, jak i harcerki, zuchy, wędrownicy, harcerze starsi i instruktorzy określani są tą wspólną, historyczną nazwą. Harcerze. Określa ona cały ruch harcerski, sięgający swymi korzeniami początków wieku i wiele organizacji harcerskich działających dziś w Polsce.Jednocześnie jednak w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod nazwą harcerze, kryje się bardzo konkretna grupa ludzi, stawiająca sobie określone cele, działająca w myśl konkretnych zasad i w ramach ścisłych reguł.W Raciborzu obecnie jest około 60 zuchów, harcerek i harcerzy, którzy działają głównie przy SP 18, SP 4, SP 1 i SP 13. Podczas roku szkolnego organizowane są zbiórki, na których uczą się przez zabawę, przyswajają podstawowe techniki – wyznaczanie kierunków bez kompasu, rozpalenie ogniska bez papieru, przy pomocy jednej zapałki oraz wiele, wiele więcej.


Mają własną obrzędowość – uroczyste przyjęcie do drużyny, złożenie przyrzeczenia, nadanie funkcji. Organizują gry, wycieczki, biwaki.
Ich polem służby jest Hospicjum św. Józefa. Starają się pomagać kiedy tylko mogą. Jak zgodnie twierdzą, harcerstwo, to jedna wielka przygoda, ale również część życia.


/SaM/

Spędzasz wakacje w mieście? Chcesz miło spędzić czas? Weź udział w Nieobozowej Akcji Letniej, którą organizuje Raciborskie Środowisko ZHR. Start – 6 lipca, w każdą środę o 9.00. Miejsce zbiórki – Dom Katechetyczny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Jakie mają plany?


06.07 – "Wechikuł czasu"
13.07 – "Na wyspie Robinsona"
20.07 – "Wycieczka do Obory"
27.07 – "Beduini na pustyni"
03.08 – Wyjazd do Szymocic
10.08 – "Wyprawa na tratwie Kon-Tiky"
17.08 – "Wyprawa po Pierścień"
24.08 – "Wycieczka dookoła świata"
31.08 – Zakończenie – piknik harcerski


Dołącz do nich!

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here