
Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych, chociaż najciekawsze kierunki są już zajęte. Na niektóre profile startowało nawet po 5 uczniów na miejsce (np. humanistyczny w I LO). W tym roku szkolnym naukę w szkołach ponadgimnazjalnych podejmie blisko 1900 uczniów w 59 oddziałach. Przy rekrutacji najwiekszym zainteresowaniem cieszyły się kierunki humanistyczne w pierwszym i drugim liceum, tam otworzono po dwa oddziały, w każdym po 35 – 36 uczniów.
Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na tym kierunku w III LO w Zespole Szkół Mechanicznych.
Wolne miejsca czekają również w IV Liceum Profilowanym w Zespole Szkół Zawodowych na kierunku usługowo-gospodarczym i kreowanie ubiorów.
Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu czeka na 29 uczniów chętnych na kierunki: zarządzanie informacją (4 miejsca), informatyka (10 miejsc), pływanie i lekka atletyka (15).
Ogółem placówki dysponują dzisiaj 138 miejscami, sporo w szkołach zawodowych. Na pewno zostaną miejsca, gdyż starostwo zapowiadało, że przygotuje więcej ofert niż wskazuje na to liczba uczniów.
Pełny wykaz wolnych miejsc w klasach pierwszych w poszczególnych szkołach znajduje się na stronie powiatu.
/BSp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







