Człowiek bez Barier po raz trzeci

0

Magazyn „Integracja” wydawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, portal internetowy www.niepelnosprawni.info oraz program telewizyjny „Integracja” zainaugurowały III edycję plebiscytu „Człowiek bez Barier 2005”.

Honorowy tytuł otrzyma osoba, dla której niepełnosprawność nie jest barierą w odnoszeniu sukcesów w życiu zawodowym oraz rodzinnym i która może być przykładem aktywności dla innych.


Ideą plebiscytu jest wyróżnienie i nagrodzenie osób, które pomimo niepełnosprawności osiągnęły w życiu coś szczególnego i które przyczyniają się do poprawy wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać do 30 września br. osoby fizyczne, prawne, organy administracji publicznej oraz Kościoły i związki wyznaniowe.
Każdy z nas ma jakieś bariery, z którymi musi sobie radzić. Ważne, choć niekiedy tak trudne jest, byśmy umieli z nimi żyć. Funkcjonowali jak najbardziej aktywnie, pomimo tych wszystkich tkwiących w nas niedoskonałości, owej zwyczajnej, ludzkiej niepełnosprawności. Dlatego też, jako osoba niepełnosprawna, postanowiłem włączyć się w Plebiscyt o tytuł „Człowieka bez barier”. Mam nadzieję, że moja historia doda innym odwagi, że można: żyć aktywnie i ciekawie, mieć wymarzony dom rodzinny podróżować po świecie, nawet jeśli jest się zmuszonym do poruszania na wózku. W mojej działalności samorządowej widzę, że ludziom w Polsce najbardziej brakuje dziś nadziei, że wśród codziennych utrapień giną marzenia. Ten plebiscyt odradza nadzieję, pozwala ludziom na nowo marzyć. – mówi Sławomir Piechota, laureat plebiscytu „Człowiek bez barier” w 2003 roku.


Zgłoszenia, nadsyłane do Stowarzyszenia w postaci listownej oraz pocztą elektroniczną, powinny zawierać:
1.Formularz zgłoszeniowy z informacjami:
a)o osobie / instytucji zgłaszającej (wraz z adresem i telefonem kontaktowym),
b)opis działalności i życiorys kandydata,
2.Formularz rekomendacji urzędów, instytucji lub organizacji (z podaniem nazwiska
i funkcji osób popierających wniosek wraz z adresem, numerem telefonu i faksu).


Olbrzymią satysfakcję sprawiła mi liczba zebranych w Plebiscycie głosów. Okazało się, że moja praca ma ogromny oddźwięk. Dzięki niej nie tylko poznałem wielu ludzi, którzy robią wiele wspaniałych rzeczy dla innych. Przekonałem się też, że pomimo tego, że nasze działania nie są widoczne i spektakularne, bardzo wiele osób wie o nich, popiera, pomaga. To daje ogromna siłę. – dodaje Zbigniew Puchalski, laureat Plebiscytu 2004 roku.


Wybór „Człowieka bez Barier” nastąpi na początku października. Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła na drodze głosowania wyłoni zwycięzcę plebiscytu. Gala Plebiscytu odbędzie się na jesieni br.
Więcej informacji o plebiscycie „Człowiek bez Barier”, jego regulamin oraz formularze: zgłoszeniowy kandydata i rekomendacji można znaleźć na stronie: www.niepelnosprawni.info. Zgłoszenia można przesyłać również na adres mailowy: [email protected]


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here