V miejsce w Montrealu

Katarzyna Dulian zajęła V miejsce na Mistrzostwach Świata w Montrealu w finale wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym.

Uzyskała czas 2.27,85 poprawiając rekord Polski, który ustanowiła dzień wcześniej w półfinałach. Zwyciężyła australijka Leisel Jones bijąc rekord świata.

W wyścigu półfinałowym zajęła 3 miejsce z czasem 2.27,96. Dulian pobiła rekord Polski należący od 1997 roku do Alicji Pęczak. Ten wynik dał zawodniczce Victorii Racibórz 6 lokatę w półfinałach.

Wcześniej na dystansie 200 metrów stylem zmiennym Katarzyna Dulian w swoim półfinale zajęła 7 miejsce z czasem 1.08,99, co dało jej ostatecznie 12 miejsce w tej części rywalizacji.