Raciborska Pielgrzymka do Rzymu i śladami Św. Ojca Pio

0

WŁOCHY – 10 DNI, w tym 5 dni roboczych
Raciborska Pielgrzymka do Rzymu i śladami Św. Ojca Pio.

Termin 4 XI – 13 XI 2005 (pt.-ndz.)
Organizatorzy: Piotr Klima, radny miasta Racibórz,
Apteka Św. Mikołaja i Apteka Świętych Kosmy i Damiana w Raciborzu


1 dzień:
Wyjazd z Raciborza o godz. 08:00 z parkingu k. DK „Strzecha” i Cukierni Pana A. Malcharczyka przy ul. Ks. Londzina (wjazd od ulicy Mariańskiej). Przejazd tranzytem przez Czechy i Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę. Wizyta w ASYŻU – fascynującym miasteczku leżącym w środku Umbrii, posiadającym wzniosłą historię i zajmującym jedno z pierwszych miejsc w świecie pod względem roli religijnej. Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. FRANCISZKA – kościoła dolnego ze słynnymi freskami i kościoła górnego ekspozycjami przedstawiającymi życie Św. Franciszka. Spacer po centrum miasta z uwzględnieniem najważniejszych obiektów: PALAZZO KOMUNALE, KATEDRY z przepiękną trójkolumnową fasadą i bogato rzeźbionym portalem. Zwiedzanie BAZYLIKI ŚW. KLARY – gdzie w skromnie udekorowanym wnętrzu znajduje się ciało Św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy RZYMU, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


3 dzień:
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie RZYMU m.in.: KOLOSEUM – amfiteatr, w którym urządzano igrzyska, walki gladiatorów i dzikich zwierząt, KAPITOL – symbol państwa starożytnych Rzymian, zabudowany przez Michała Anioła, FORUM ROMANUM – dawny plac reprezentacyjny miasta, PLAC WENECKI z OŁTARZEM OJCZYZNY, PANTEON – świątynia rzymska z II w.n.e. z grobowcami królów Włoch oraz Rafaela Santi. Po południu spacer po najsłynniejszych placach rzymskich: Piazza Navona (z barokową fontanną Czterech Rzek), Plac Hiszpański z najsłynniejszymi rokokowymi schodami o 137 stopniach (miejsce tradycyjnych spotkań rzymskiej młodzieży, pokazów mody, imprez plenerowych), Fontanna di Trevi (najpiękniejsza rzymska barokowa fontanna), zamek i most św. Anioła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


4 dzień:
Śniadanie, przejazd do WATYKANU i zwiedzanie m.in.: PLAC i BAZYLIKA ŚW. PIOTRA – największy kościół świata oraz MUZEA WATYKAŃSKIE z cennymi zbiorami. Wizyta w grotach watykańskich (grób Ojca Św. Jana Pawła II). Następnie zwiedzanie Bazylik Patriarchalnych: BAZYLIKI ŚW. JANA NA LATERANIE, BAZYLIKI SANTA MARIA MAGGIORE i BAZYLIKI ŚW. PAWŁA ZA MURAMI. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


5 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na MONTE CASSINO – zwiedzanie OPACTWA BENEDYKTYNÓW i CMENTARZA ŻOŁNIERZY POLSKICH. Następnie przejazd do POMPEI zwiedzanie ruin miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w n.e. Przejazd w okolice NEAPOLU, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


6 dzień:
Po śniadaniu rejs na wyspę CAPRI – pobyt na malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych rezydencji. Po południu spacer po słynnym kurorcie SORRENTO. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do SAN GIOVANI ROTONDO – miejsca związanego z życiem i śmiercią św. Ojca Pio (zwiedzanie: grobowiec, cela, stary kościółek z Madonną, szpital "Opatrzności Bożej" – życiowe dzieło św. Ojca Pio). Po drodze krótka wizyta w PIETRELCINA – miejscu urodzenia Ojca PIO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na MONTE SAN ANGELO ze średniowiecznym kościołem Archanioła Michała. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


9 dzień:
Po śniadaniu przejazd do LORETO – nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej z domkiem Świętej Rodziny z Nazaretu oraz Cmentarza Polskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na Wybrzeżu Adriatyckim.


10 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Raciborza w późnych godzinach wieczornych.


Koszt uczestnictwa zostanie ustalony po ostatecznym przyjęciu programu i warunków wyjazdu. Będzie on wynosił około 1500 – 1800 zł.
Cena obejmuje:
• Przejazd autokarem LUX (bar, WC, video, klimatyzacja)
• 9 noclegów w hotelach, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (9) – napoje do kolacji płatne dodatkowo
• opiekę pilota
• ubezpieczenie KL, NNW, bagaż


Wstępy do zwiedzanych obiektów, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, usługi przewodnickie, rejs statkiem na Capri, płatne dodatkowo: ok. 70,-EURO
Uwaga ! Organizator może dokonywać bieżących zmian programu.
Na pielgrzymkę zostaną zakwalifikowane osoby według kolejności zgłoszeń. W pielgrzymce mogą wziąć udział osoby towarzyszące (rodzina, znajomi).
Rezerwacja miejsc i informacje szczegółowe u organizatorów.
Zebranie organizacyjne osób zainteresowanych Pielgrzymką odbędzie się w dniu 4 lipca br.(pn.) o godz. 17.00 w Domu Kultury „Strzecha” w Raciborzu, ul. Ks. Londzina 38.


Piotr Klima tel/fax. 415-89-38 (Apteka Św. Mikołaja), kom. 0501-088-491, e-mail [email protected]


Zapraszamy do współpracy z organizatorami Pielgrzymki. Na Pielgrzymkę zapraszamy mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego oraz ich rodziny i przyjaciół.
Termin zgłoszeń do 31 sierpnia br.


- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here