Przegląd Piosenki Religijnej

0

Przyszedł rok 1991, kiedy razem z Edkiem Knucą i braćmi Waldkiem i Marcinem Modlich postanowiliśmy zrobić festiwal w Raciborzu. Tegoroczny przegląd będzie czternastą edycją.Ze względu na wakacje ustaliliśmy termin na październik i zaczęło się szukać zespołów, sali i sponsorów. Razem z klerykiem Andrzejem ułożyliśmy słowa hymnu, a klerycy z Katowic stworzyli muzykę. Potem powstała "ręka w promieniach i tak się to wszystko zaczęło.

Nikt z naszej czwórki nie miał nadziei na tyle edycji i taki zasięg. Pamiętam prawie wszystkie wielkie gwiazdy, a także i te zwykłe zespoły. Niektóre powstały tylko na potrzeby Przeglądu, a niektóre nagrały swoje płyty, czy też wypłynęły "na głębię" (czyt. "Przecinek"). Przez wszystkie lata powstała własna publika (znam kilka osób, które były na wszystkich edycjach) i wciąż przybywa nam wielu młodych przyjaciół, którzy co roku pomagają w przygotowaniach.

To wszystko jest ważne, bowiem Ci młodzi ludzie potwierdzają potrzebę tego typu imprez. Papież Jan Paweł II mówił: że wiara, która nie staje się kulturą, jest wiarą pusta i przeżytą w sposób niedostateczny. Skoro tak, to właśnie muzyka i piosenka (nie tylko religijna) mogą i powinny być wyrazem naszej wiary;to one mogą w sposób namacalny i naoczny nieść przesłanie, Ze "Bóg jest miłością". I tak jest u nas co roku na dwa jesienne dni Racibórz zamienia się w miasto Bożej miłości wyśpiewywanej przez zespoły i publicznośći wspólnotę, która jako jedna staje przed obliczem Tego, który jest Prawdą, Drogą i Miłością. Dlatego, jeżeli szukasz trzech wartości w życiu koniecznie spotkajmy się na kolejnym Raciborskim Przeglądzie Piosenki Religijnej "SPOTKAŁEM PANA".

JABA


/Więcej o przeglądzie

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here