Remonty w szkołach

0

Uczniowie niektórych szkół prowadzonych przez powiat w pierwszycm dniu nauki zastali w swoich placówkach odnowione pomieszczenia.
W Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu w czasie wakacji rozpoczęto termomodernizację obiektów szkoły i sali gimnastycznej, a także modernizację sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz kotłowni i instalacji c.o. Całkowity koszt inwestycji to prawie 909 tys. zł, z czego środki własne powiatu to kwota ponad 91 tys. zł (pozostała wartość inwestycji finansowana jest ze środków funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej wojewódzkiego i powiatowego, a także z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu). Prace jescze trwają, powinny zostać zakończone wiosną 2006 roku.


Drobne remonty o łącznej wartości około 80 tys. zł wykonane zostały też w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu (usunięcie przecieków dachu na sali gimnastycznej i malowanie sali.
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu przeprowadzono remont wiatrołapu.

Największe inwestycje, o wartości prawie 615 tys. zł, zrealizowane zostały w bieżącym roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Zaadaptowano tu poddasze na sale dydaktyczne oraz ostatnią kondygnację budynku szkolnego na internat dla młodzieży. Ponadto trwa jeszcze remont hali basenu, gdzie konserwowana jest konstrukcja stalowa basenu i wymieniane są okna.

Ogółem w tym roku w szkołach powiatowych przeprowadzone zostały remonty na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł.

W placówkach, w których remonty nie zostały jeszcze zakończone, prace będą kontynuowane w czasie roku szkolnego, ale bez większych utrudnień dla uczniów i nauczycieli.
/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here