Śląskie Spotkania Jazzowe „Pokolenia”

6

Śląskie Spotkania Jazzowe „Pokolenia” odbędą się 1 października w Raciborzu. Impreza połączona będzie z 35-leciem raciborskiej formacji jazzowej „Grupy Bez Nazwy”.

"Pokolenia" zorganizowane zostaną w Raciborzu po raz pierwszy. W ich ramach zaplanowano szereg imprez i wydarzeń mających na celu popularyzacje muzyki jazzowej. Zaplanowano m.in. wykłady – Andrzeja Schmida pt. "Historia jazzu na Śląsku" i Jacka Niedzieli pt. "Edukacja jazzowa na przykładzie Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach". W programie również koncerty zespołów: SSBB (Chwałowice), "Grupa Bez Nazwy" (Racibórz), "Trio Strings" (Rybnik/ Kędzierzyn – Koźle), "Tres Jazz" (Jastrzębie) oraz koncert nestorów śląskiego jazzu – Czesława Gawlika, Lotara Dziwokiego i Andrzeja Trefona. Niewątpliwą atrakcją będzie także jam session pokoleń – wspólnie na scenie tworzyć będą trzy pokolenia jazzmanów, a świetną ku temu okazją będą obchody 35 – lecia "Grupy Bez Nazwy", minione 30 – lecie SSBB z Chwałowic i 50 – lecie działalności artystycznej Czesława Gawlika.


Głównym organizatorem imprezy jest Raciborskie Centrum Kultury, które od 1993 roku prowadzi cykliczną imprezę pn. "Kawiarenka Jazzowa, czyli nie taki jazz straszny". Gośćmi kawiarenki byli najwybitniejsi przedstawiciele polskiego jazzu, m.in.: Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Zbigniew Lewandowski, Grażyna Auguścik, Lora Szafran, Ewa Uryga i wielu innych.


/s/


Więcej czytaj w Zapowiedziach wydarzeń .

- reklama -
- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. A czy ten pracownik kolektury przeżył jak się dowiedział, że kupon, który odsprzedał spóźnialskiemu jest trafnym?. Ja bym chyba dostał zawału albo dzisiaj pisał do Was komentarze z Branic:)))

  2. Drogi aF jest w src jeszcze jeden taki sklep, gdzie sprzedawcow traktuje sie jak szmate. To D.H. Victoria przy Bnakowej. Teraz znowu wisi tam ogloszenie o prace. Ludzie nie idzcie do pracy do tej WCtorii bo to wyzysk! Płacą średnio a wymagania nie wiadomo jakie! Prezes Kupca jeździe na zakupy do hipermarketow do Ostravy, Rybnika i

  3. No ja nie wiem co to się dzieje w tym Raciborzu, że gromadzi się w nim tylu ludzi, którym zależy by to miasto cofało się a jednocześnie gdzie indziej robią to co w Raciborzu piętnują mam na myśli naszych radnych miejskich, powiatowych i Kupca śląskiego. Może to malaryczne powietrze idące od Odry powoduje, że do SRC przylatuje i pozostaje tyle polityczno-gospodarczo much i komarów! Oj niesczęsny ty prastary grodzie piastowski, że nosisz i karmisz tylu wyrodnych synów i córek, którzy tylko czekają

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here