60-lecie I Liceum Ogólnokształącego

0

24 września 2006 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 60 – lecia naszego liceum. W obchodach uczestniczyli dyrektorzy szkół powiatu raciborskiego, pracownicy, uczniowie oraz absolwenci szkoły. 24 września 2006 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 60 – lecia naszego liceum. W obchodach uczestniczyli dyrektorzy szkół powiatu raciborskiego, pracownicy, uczniowie oraz absolwenci szkoły. Obecni byli także wojewoda pan Marek Waliszewski, prezydent miasta Racibórz Jan Osuchowski, starosta Henryk Siedlaczek oraz poseł na sejm, pan Andrzej Markowiak. Obchody rozpoczęła uroczysta msza w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W oprawie liturgicznej czynny udział wzięli nauczyciele i uczniowie. Msze koncelebrowali min. księża – absolwenci szkoły. Później odbył się uroczysty pochód na czele ze sztandarem szkoły, w którym uczestniczyli wszyscy goście. Pochód po przejściu ulicami miasta udał się do raciborskiego kina „Bałtyk”, gdzie grupa młodzieży z klasy 3 humanistycznej pod opieką pana dr Janusza Nowaka wystawiła spektakl pt. „Zeszyt zapisany zielonym atramentem”. Była to poetycka wędrówka ukazująca najważniejsze momenty z historii szkoły i kraju. Widowisko przyjęto z ogromnym aplauzem. Szczególnie starsi absolwenci i pracownicy szkoły nie kryli swojego wzruszenia. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów Kasprowicza. Później nastąpiło rozdanie nagród wojewody dla nauczycieli naszej szkoły.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do liceum. Tam nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę łącznika między szkołą, a salą gimnastyczną.
Kolejnym punktem programu było odsłonięcie galerii dyrektorów szkoły mieszczącej się na 1 piętrze budynku. Całość uroczystości zakończyła zabawa, w której uczestniczyli absolwenci oraz byli i obecni pracownicy szkoły. Zabawa była przednia i trwała do późnych godzin nocnych.
Uroczystości były okazją do wspomnień, wzruszeń i spotkań po latach.


Relację sporządziła:
Elżbieta Gładkowska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here