Czwarte urodziny „Przystani”

0

„…Gdzieś w każdym z nas
Jest dziecka ślad

Małe szczęścia

I ich smak…”. Podstawowym celem, jaki stawia sobie "Przystań" jest tworzenie alternatywnego miejsca spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. To miejsce, które ma integrować młodych, pomagać w problemach szkolnych i rodzinnych, uaktywniać ich zainteresowania oraz kształtowac ich właściwą postawę chrześcijańską, pozwalajacą przeciwstawiać się wszelkim zjawiskom patologicznym, funkcjonującym w świecie młodych.
W sobotę obchodziła czwarte urodziny.

"Póki radość jest w nas
Słońca dłoń gładzi twarz
Warto żyć, warto śnic, warto być
Póki wciąż śpiewa ptak
Rzeka ma źródeł smak
Warto śmiać, cieszyć się
Warto kochać

Gdzieś w każdym z nas
Jest dziecka ślad
Małe szczęścia
I ich smak

Póki śmiech tłumi łzy
Cieszą nas zwykle dni
Warto żyć, warto śnic, warto być
Póki wciąż mamy sny
Krąży w nas czerwień krwi
Warto śmiać, cieszyć się, warto
Kochać".

– przypomniał tekst znanego utworu Roberta Jansona, Adam Pazurek, kierownik "Przystani". – Elementami, które nieodzownie należy zaliczyć do świata dziecka są przede wszystkim nadzieja i ufność. Dlatego trzeba podkreślić znaczenie istnienia takich miejsc jak "Przystań", bo najgorsze co można zrobić to zabić w tych najmłodszych właśnie to zaufanie i wiarę – my tego nie robimy. "Cóż z tego, że nie zdasz do następnej klasy? Nie jesteś przez to gorszy! Jesteś i pozostaniesz dla nas bardzo cenny! – przekonujemy naszych wychowanków.

Dobrze, że są takie miejsca, dobrze, że są takie rocznice. – powiedział zastępca prezydenta miasta, Mirosław Szypowski. – Gdyby szkoła sprowadzała się jedynie do kształcenia, doprowadziłaby dzieci do moralnego bankructwa. Na szczęście również wychowuje. Wy robicie to samo i dobrze wam wychodzi.

Gości bawił program artystyczny wychowanków placówki. Wystąpił zespół "Rodzina" z tatą – Kazimierzem Frączkiem na czele. Pokaz średniowiecznych pląsów dała Załoga Grodu Raciborskiego, a spotkanie zakończyła tańcami z pochodniami w rękach.

/SaM/


W Centrum działa m. in. koło plastyczne, taneczne, teatralne, komputerowe, filmowe, tańca towarzyskiego oraz współczesnego, sportowe, turystyczne, koło Załogi Grodu Raciborskiego, czy break – dence.
Dzieci skorzystać mogą także z bezpłatnych korepetycji z języka polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki czy geografii.
"Przystań" zaprasza wszystkie chętne dzieci, młodzież oraz osoby, zdecydowane by finansowo wesprzeć placówkę, do odwiedzenia w ich siedzibie przy ulicy Karola Miarki w Raciborzu.
Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 16.00.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here