Policyjne „uszczęśliwianie na siłę”

8

„Kretyński Pomysł czy może głębszy sens?” – pyta nasz czytelnik. Chodzi o wyłączanie świateł na ruchliwym, zwykle dość zatłoczonym skrzyżowaniu ulic Opawskiej – Jana Pawła II, tzw. Mycie.


W tym miejscu, już od ładnych kilku lat w dniu Wszystkich Świętych zostaje wyłączona sygnalizacja świetlna. Wydawało mi się, że sygnalizacja świetlna została wymyślona by upłynnić ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu, przy zwiększonym natężeniu. W naszym mieście jednak ta zasada nie działa. – pisze kierowca.


Skomplikowany element policyjnej Akcji Znicz? Okazuje się, że tak. Właśnie tym ruchem nasza policja "usprawnia przepływ drogowy" w tym dniu.


1 listopada ulica Ocicka staje się drogą jednokierunkową. – tłumaczy raciborska policja. – Cały ruch odbywa się wtedy przez Ocice i w dół, ulicą Opawską. Daltego właśnie wyłączamy światła, by nie powodować korków. Ulica Bogumińska jest w tym dniu zazwyczaj luźna, a liczni jadący Opawską niepotrzebnie byliby tamowani na czerwonym świetle. W razie potrzeby, stawiamy tam policjanta do pomocy.


Funkcjonariusza, przynajmniej w tym roku, nie było tam widać. A wielu kierowców, kląc pod nosem, zastanawia się nad sensem tego policyjnego "uszczęśliwiania na siłę".


/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. A-F

  To pewnie już są islamscy separatyści, którzy przenieśli się z Francji do Raciborza. Czemu nie przyparli ataku na UM tylko na McDonalda. A może im nie odpowiada to co wyrabia w polityce DONALD (Tusk)? :)))

 2. Suzi

  Donald to akurat nic nie wyrabia w porównaniu do prezydenta elekta, który juz pół polski porozliczał, z tego większość już nie żyje bo mowa o powstawniu warszawskim między innymi. A wracając do wątku artykułu to cóż cel to marny.

 3. Od czego gówniarze zaczynają, najpierw MC Donald, a później Urząd Miasta 🙂

 4. Anty-Frączek tak wogóle to ty jeszcze jesteś tutaj, bo dawno Cię nie widziałem.

 5. to nie ma zadnych powiązan z tym co sie dzieje w franci to był poprostu głupi wybryk naszczeście nikomu sie nic nie stało bo ten (mały ognik) a nie zaras pożar szybko zgasiliśmy

 6. A-F

  Do Obserwatora. Jestem jestem tylko od czasu do czasu tak jak Adidas zmieniam logo:)))). A jak przyjdzie potrzeba to mogę go rozwinąć tak jak dawniej;)))

 7. kycho

  mogli caly McDonalds pod palić:):) i by sie zjaral i by moze Pizza Hut by otworzyli. pozdr.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here