Bomba…. dla draki…

13

Tym razem to nie próbny alarm. W południe trwa ewakuacja uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 11, przeprowadzona po sygnale policjantów, którzy odebrali anonimowy telefon z budki, informujący o podłożeniu bomby w szkole.
Ładunek miał wybuchnąć o 12.30.


Opustoszała szkoła zostaje zabezpieczona przez policję, straż pożarną i pogotowie energetyczne. Dzieci znajdują schronienie w pobliskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Budynek szkoły stoi pomiędzy ulicami Opawską i Warszawską, stąd ulice zostają zablokowane od ronda na Świńskim Rynku do wysokości szkoły. Policjanci wstrzymują ruch drogowy i pieszy. Po godzinie dzieci zostają zwolnione do domu. Niektóre idą bez kurtek i w kapciach, inne, odbierane przez rodziców, toną w za dużych okryciach swych opiekunów. Ewakuacja placówek oświatowych zakłada jak najszybsze opuszczenie obiektu. Nie ma tu czasu na bieganie do szatni. Dzieci wyszły w tym, w czym siedziały w ławkach. Wszyscy czekają na specjalistów od zadań specjalnych. Gdy pirotechnicy sprawdzają budynek, zebrani pod szkołą zastanawiają się, czy to żart, czy desperacja, jednak nikt nie wierzy w prawdziwą bombę.
Kilka lat temu mieliśmy w mieście całą serię telefonów o podłożeniu bomby. Wszystkie okazały się fałszywe. Zabawa skończyła się, gdy szkoła po szkole musiały odrabiać odwołane lekcje w wolne soboty.W trzeciej godzinie akcji ustalono: Alarm był fałszywy.
Do godzin wieczornych dzieci i ich rodzice mogą odebrać pozostawione w szkole rzeczy.


Muszę wrócić po buty wnuczka. Druga kurtka by się znalazła, ale buty ma jedne, a przecież jutro święto.

/BSp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

13 KOMENTARZE

 1. Suzi

  No i cóż łapać żartownisia!!!Bo tylko tyle teraz pozostało.

 2. W miniony wekeend,okradli szkołę.dzisiaj jakiśs dowcipniś postawił wszystkich na nogi! Kurde,ja bym chyba takiego gnoja skopała! w tym czasie ktoś mógł potrzebować pomocy,a nie mógł by jej otrzymać,jakiś dupek bał się klasówki i wziął się za sposób.Zapłaciłby za całą operację i publiczne przeprosiny!!!!!

 3. kujon

  Z czego miał być sprawdzianik????:-)

 4. Paula

  Najpierw obrabowali szkołę teraz jakiś kawał o bombie. Ktoś sie uwziął na tą szkołę ! Ale dlaczego ? Co ta szkoła im zrobiła ?!

 5. kujon

  Ech…jakby był z matematyki to bym zrozumiał….:-)

 6. Nie szkoła,ale nauczyciele są wredni!!!!! Pan Malinowski za dużo kozaczy! Cieńki Bolek! A Serafinka dołuje wszystkich!!!

 7. kujon

  A czego uczy ta Serafinka,bo chyba z nią kiedyś miałem…

 8. Wara od p.Serafin 🙂 Dzięki niej i temu czego mnie nauczyła na fizyce w gimnazjum, nie miałam najmniejszych problemów w liceum 🙂 To samo się tyczy pani z chemii i matematyki :] No chyba że się coś zmieniło w ich sposobach nauczania.. a teg to nie wiem.

 9. grzes

  ….. ale sie balem,bo mieszkam tam blisko,a jak by tak faktycznie cos jeblo? :-O ha?…..

 10. A-F

  O Raciborzu znów głośno z powodu zgonu 23-latka z Raciborza na imprezie techno MAYDAY w Łodzi.

 11. A-F

  Pardon! nie w Łodzi ale w Katowicach.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here