Racibórz w „Prześwietleniu”

3

Powiat raciborski, drogą publicznego losowania, został wybrany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, do wzięcia udziału w akcji „Prześwietlenie”.Ma ona na celu zainteresowanie społeczeństwa tematem funkcjonowania samorządów. Poza naszym powiatem wybrano także Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, natomiast wśród miast mniejszych, do 50 tysięcy mieszkanców – Rydułtowy, Pszów i Krzanowice, zaś kategorii gmin wiejskich – Lyski, Kornowac i Świerklany.

Na inicjatywę złożą się trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na sporządzeniu ankiety dla trzech grup odbiorców: kadry kierowniczej samorządów, ich pracowników oraz liderów organizacji pozarządowych. A wszystko to po to, by sprawdzić na ile odpowiedzi się ze sobą pokrywają.

Oczywiście można odmówić wzięcia udziału w akcji, jak zrobił to np. Godów, ale taka decyzja nasuwa już pewne wnioski… – mówi Lech Kowalski z CRIS – u. O tym, że powiat raciborski został wybrany do uczestnictwa w przedsięwzięciu, starosta Jerzy Wziontek dowiedział się dopiero od nas. Przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw" i podejmiemy decyzję. – komentuje głowa powiatu.

W połowie przyszłego roku opracowany zostanie raport, który, jak zapowiadają organizatorzy, w dużym nakładzie zostanie przesłany do regionalnych polityków, placówek, organizacji, osób zajmujących się życiem publicznym.

/SaM/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. Brutus

    Co?? To oni jeszcze śmią się nad czymś zastanawiać? Mają szansę na bezpłatne badanie swojej pracy i mówią, że bądą coś analizować? CO – może boją się krytyki, nie? Jeśli podejmą decyzję na „nie” to chyba samo o sobie mówi, że mają wiele do ukrycia. I miejmy nadzieję, że wyborcy wyciągną z tego wnioski…

  2. Oby ten raport byl obiektywny, bo już nie mogę doczekać się opinii organizacji zwłaszcza tych społecznych.

  3. to wziontek sie w koncu zdecydowal na udzial czy nie? on ma cos do ukrycia? chyba tak!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here