
15 listopada w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs czytelniczy pt. „Historia Tajemniczego Ogrodu”. Z tej okazji gazetki naszej biblioteki, przygotowane przez panią Grażynę Mamczur, nawiązywały do twórczości i życia autorki tej fascynującej książki. Dzięki nim każdy mógł zapoznać się z tematyką twórczości autorki, z niektórymi jej książkami i z historią jej życia. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy konkursu potrafili udzielić odpowiedzi na bardzo szczegółowe pytania. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści konkursowej książki. Najlepsi byli jednak uczniowie z klasy V c, których przygotowała pani Agnieszka Dziki. Pierwsze miejsce zajął Jan Młynarczyk, drugie Katarzyna Gnot, a trzecie Nicola Legrand i Maciej Stuchły. Laureaci wzięli również udział w międzyszkolnym konkursie literackim o tej samej tematyce zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu, który odbył się 16. 11. 2005 roku.





![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)

![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)



![Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA] Raciborski spichlerz doceniony w ogólnopolskim konkursie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/spichlerz-chlopski-raciborz-sudol-2-1.jpg)
![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






![Zakład Karny z Raciborza wygrał siatkarski turniej służb mundurowych [ZDJĘCIA] Zakład Karny z Raciborza wygrał siatkarski turniej służb mundurowych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/turniej-siatkowki-sg.jpg)
